اپتیک optlab
استاندار ایلام:

خدمات الكترونیك بیمه سلامت باید ارتقا یابد

خدمات الكترونیك بیمه سلامت باید ارتقا یابد اپتیك: ایلام - استاندار ایلام بر ضرورت ارتقا خدمات الكترونیك بیمه سلامت به منظور كاهش رجوع حضوری و بهره وری بیشتر امور تاكید نمود.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز سه شنبه در همایش هفته بیمه سلامت استان ایلام تصریح كرد: اولین بار در دولت تدبیر و امید پوشش همگانی بیمه سلامت به شكل مجانی برای آحاد جامعه و به خصوص برای افراد صدمه پذیر و ساكن در حاشیه شهرها، تحقق یافت.
وی اضافه كرد: طرح تحول سلامت كمك بسیار مناسبی برای اقشار صدمه پذیر است و افرادیكه برای رجوع به مراكز ‏خدمات درمانی مشكل داشتند، پس از اجرای این طرح توانستند از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده كنند.
استاندار ایلام با اشاره به اینكه دولت موظف به تامین نیازهای عمومی نیازمندان است، خاطرنشان كرد: اجرای 100 درصدی بیمه سلامت در سطح كشور و كمك به معیشت مردم همراه با عدالت از دیگر وظایف دولت در حوزه بهداشت و درمان است كه در این راستا نیازمندان در اولویت قرار دارند.
سلیمانی دشتكی اظهار داشت: بیمه سلامت، سازمانی تخصصی و خدماتی است كه با 40 میلیون نفر بیمه شده ارتباط مستمر دارد و باید به سمت پیاده سازی سازمان الكترونیك در بیمه سلامت حركت نماید.
سلیمانی دشتكی تصریح كرد: زدودن آلام از ذهن و خاطر دردمندان و بیماران وظیفه ای است كه سازمان های بیمه گر بخصوص سازمان بیمه سلامت به دلیل نقش حمایتی دولت و رسالت پوشش همگانی، بیمه مردم را با موفقیت بر دوش دارند.
وی افزود: پوشش بیمه ای 76 درصدی از جمعیت استان و حمایت مالی بیمه از طرح تحول نظام سلامت تنها یكی از اقدامات موثر سازمان بیمه سلامت در همراهی با سایر سازمان های بیمه گر است.
سلیمانی دشتكی تصریح كرد: همینطور برخورداری روستائیان و افراد بی بضاعت از بیمه مجانی و هم سایر افراد فاقد پوشش بیمه قابل تقدیر و ارزشمند است.
وی اظهار داشت: این تنها رسالت سازمان بیمه سلامت نیست و انتظار می رود با رشد و توسعه خدمات سلامت در استان، نقش نظارتی این سازمان در بعد فنی و علمی روز به روز تقویت شود تا انسجام سازمانی عرضه خدمات و استقرار نظام سودمند اقتصاد سلامت به یاری رشد سلامت جامعه بیاید.
مدیركل بیمه سلامت استان ایلام هم در این همایش اظهار داشت: یكی از مهمترین اركان نظام سلامت عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و دسترسی آحاد مردم اعم از اقشار ضعیف و بی نیاز است.
نورالدین رحیمی اضافه كرد: 40 میلیون نفر در سطح كشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و سالانه 95 میلیون بار رجوع به 47 هزار مراكز پزشكی در سطح كشور صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان در استان ایلام 345 هزار نفر معادل 76 درصد با 2 میلیون و 500 هزار بار رجوع است.
وی تصریح كرد: برای بهره وری بیشتر خدمات میزان سواد سلامت در جامعه باید افزایش یابد و خبرگزاری ها و رسانه ها می توانند از طریق های مختلف كه برای مردم قابل درك باشد، دانش سلامت را ارتقا بخشند.
رحیمی اضافه كرد: باید تمام دستگاه های درگیر با حوزه سلامت در توانمندسازی مردم همكاری كرده و در این راستا بیمار هم باید در سیر تصمیم پزشك مشاركت و حق و حقوق خویش را هم مطالبه كند در این صورت با افزایش دانش آنان سازمان هم مجبور به عرضه خدمات بهتر به مردم و بیمه شدگان می گردد.
به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، 345 هزار نفر از جمعیت استان ایلام، تحت پوشش بیمه سلامت ایران هستند كه از این تعداد 220 هزار بیمه روستایی است.
7180/6119


1397/08/01
19:41:03
5.0 / 5
4977
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک