اپتیک optlab
قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت:

۹۰۰ اكیپ پزشكی به زائران اربعین خدمت رسانی كردند

۹۰۰ اكیپ پزشكی به زائران اربعین خدمت رسانی كردند اپتیك: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه حدود ۹۰۰ اكیپ در طول ایام اربعین خدمت رسانی كردند، اظهار داشت: در چند سال قبل خدمات بسیار ارتقا یافته است.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون محل مصرف اعتباری كه مقرر است از جانب صندوق ملی توسعه به وزارت بهداشت اختصاص داده شود، تصریح كرد: هنوز این اعتبار ابلاغ نشده و آقای جهانگیری این مسئله را مطرح نمودند ولی هنوز موافقت رهبری در این باره ابلاغ نشده و مبحث بلاتكلیف است.
وی در مورد خروج تعدادی از داروها از لیست مورد حمایت بیمه ها با اشاره به اینكه این مسائل شایعه است، اضافه كرد: باید بگوییم چه دارویی از لیست بیمه خارج شده است. اسم دارویی كه از لیست بیمه خارج شده یا گران شده است، را بگوییم. اینكه كلی حرف بزنیم به بی ثباتی بازار كمك می نماییم.
قاضی زاده هاشمی درباره انتقادها نسبت به دولت در برگزاری مراسم اربعین، افزود: در چند سالی كه شاهد می باشیم خدمات بسیار ارتقا یافته است. فراموش نكنیم شرایط در مهران، چذابه یا شلمچه چطور بود و مردم چگونه جمع می شدند و تعداد بسیار زیادی از مردم بدون داشتن ویزا به عراق می رفتند و امكانات بهداشتی و پزشكی وجود نداشت. این امكانات افزایش یافته است. در عین حال، حتما كمبودهایی هم وجود داشته است كه عقل سلیم حكم می كند آنها را ارزیابی نماییم و اجازه تكرار آنرا در سال آتی ندهیم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: پزشكان و پرستارانی كه در آنجا حضور داشتند، داوطلبانه رفته بودند بدون اینكه ارتباطی هم به دولت داشته باشند. ما حدود ۹۰۰ اكیپ داشتیم كه در طول ایام اربعین خدمات رسانی كردند. ۲۵ روز است كه این افراد در آماده باش هستند. با هزار دستگاه آمبولانس و همینطور ۱۷ هزار نفر در سراسر كشور و حدود ۱۰ هزار نفر در امر بهداشت، درمان و خدمات اولیه را به زوار عرضه می دهند.
وی با اشاره به سفر خود به عراق، خاطرنشان كرد: در عراق سرویس دهی برعهده هلال احمر است ولی در داخل كشور از مرزهای شرقی تا مرزهای غربی برعهده وزارت بهداشت است. از مردم و نهادهای مردمی و همینطور كسانی كه در دولت آمدند و بخصوص در مرزهای غربی خدمات رسانی كردند، تشكر می كنم تا این حماسه بزرگ كه تجربه اش را هیچ كجای دیگر دنیا ندارد، برگزار گردد.
قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال كه اغلب داروخانه ها نسخه های مربوط به بیمه سلامت را قبول ندارند، عنوان كرد: بیمه سلامت سقف اعتباری دارد و میزان پولی كه به آن داده می شود باید با خرجش بخواند و به همین خاطر، برای بیمارستان ها سقف گذاشته است و گفته است كه بیمارستان حق دارند حداكثر به اندازه سال ۹۶ خرج كنید. طبیعی است روش ها و داروهای جدید و گسترش خدمات می طلبد بودجه افزایش یابد. ازاین رو باید بودجه سال ۹۸ به گونه ای پیش بینی شود كه این كسری تكرار نشود.
وزیر بهداشت در پایان، اظهار داشت: الان بیمه سلامت حدود پنج هزار میلیارد بدهی دارد كه امیدوار بودند آنچه در شورای اقتصادی تصویب شده است، تایید گردد و برپایه آن بدهی ها پرداخت گردد. اگر این مسئله رخ دهد، شاهد گشایشی بخصوص برای شركت های دارویی، بیمه كنندگان، تولیدكنندگان، واردكنندگان مواد اولیه و همینطور بیمارستان ها و مراكز درمانی تولید شود.

1397/08/09
20:29:52
5.0 / 5
4428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک