اپتیک optlab
یك فوق تخصص جراحی پلاستیك؛

فریب بازار مكاره جراحی های زیبایی را نخورید

فریب بازار مكاره جراحی های زیبایی را نخورید اپتیك: یك فوق تخصص جراحی پلاستیك با اشاره به اینكه نظارت بر تبلیغات غیرقانونی جراحی های زیبایی در فضای مجازی كافی نیست، اظهار داشت: اغلب این جراحی ها توسط افراد غیر متخصص انجام می گردد.


به گزارش اپتیك به نقل از مهر، امیررضا معتبر، در افتتاحیه دومین كنگره بین المللی بزرگان جراحی پلاستیك در ارتباط با سوداگری در جراحی زیبایی، تصریح كرد: در دنیا امروز افرادی هستند كه بجای كسب علم و مهارت و داشتن خلاقیت تلاش می كنند با داشتن چهره متفاوت برای خود اعتبار و شهرت كسب كنند، تا شاید مورد تعریف و تمجید بسیاری در فضای حقیقی یا مجازی قرار بگیرند.
این نگرش فرصت مناسبی را جهت سودجویانی بوجود آورده كه با پیشنهاد انواع و اقسام شیوه ها و اعمال جراحی زیبایی شما را در مدتی كوتاه به یك فرد ایده آل و زیبا تبدیل می كنند.وی اضافه كرد: خیلی از این سوداگران برای جذب مشتری و پر رونق كردن كسب و كار خود قیمت های وسوسه انگیزی را به مراجعان خود پیشنهاد می دهند با این شعار كه شما می توانید در مدتی كوتاه با هزینه كم زیبا و جذاب شوید. باید همواره این نكته را در نظر داشت كه ورود به این بازار راحت بوده ولی خروج از آن بطور قطع با دشواری فراوان همراه می باشد.این فوق تخصص جراحی پلاستیك افزود: متأسفانه اغلب این جراحی ها توسط كسانی انجام می گردد كه حتی آشنایی با تكنیك های ساده جراحی و اصول علمی هم ندارند و گاهی سابقه كار محدود در بعضی از مراكز درمانی را داشته اند و تنها مسائل مادی و كسب درآمد دلیل ورود آنها به این حوزه است، البته گاهی پزشكان غیرمتخصص، یا پرسنل درمانی غیر پزشك هم به این مسئله ورود می یابند. وی افزود: مردم باید آگاهی داشته باشند كه تنها جراحان صاحب صلاحیت می توانند مشاوره لازم جهت اعمال جراحی زیبایی را به آنها بدهند چونكه آنها علاوه بر داشتن تسلط علمی در این زمینه به اصول حرفه ای هم به خوبی آگاهی دارند. متأسفانه سوداگران در فضای مجازی بازاریابی كرده و با پیشنهادهای اغواكننده مردم را به گمراهی می اندازند كه نتیجه آن عوارض مختلفی همچون نقص عضو فرد است. معتبر با اشاره به انجام جراحی هایی همچون چشم گربه ای، دماغ خوكی، لب شتری، زبان ماری، گوش الاغی و.. اظهار داشت: كلیه این اعمال جراحی مورد تایید هیچ منبع یا مرجع علمی نمی باشد.عمل های جراحی همچون چشم گربه ای یا تغییر رنگ چشم می تواند سبب اختلال در ساختار طبیعی چشم و عوارضی همچون خشك شدن قرنیه و عفونت شود و گاهی این معضلات فرد را تا آخر عمر گرفتار می سازد. اغلب اینگونه اعمال جراحی نه تنها سبب زیبایی نمی شوند بلكه سلامت روح و روان فرد را بسیار آزرده می كند.عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی، ضمن تاكید بر لزوم نظارت پایدار و منظم و رصد فضای مجازی و عكس العمل سریع در مورد تبلیغات وسوسه انگیز توسط نهادهای ذی ربط و متولی سلامت را لازمه مبارزه با سوداگران سلامت دانست.معتبر با اشاره به این نكته كه انجمن های علمی همچون انجمن جراحان پلاستیك و زیبایی می توانند در كنار این سیستم های نظارتی اقدامات مؤثری انجام دهند، اضافه كرد: متأسفانه دستگاه های مربوطه به نقش مؤثر انجمن ها توجه چندانی ندارند.وی خاطرنشان كرد: دخالت های بی جای افراد غیر متخصص در جراحی های پلاستیك و زیبایی سبب می گردد علاوه بر عوارض برای بخشی از جامعه كه نیاز واقعی به جراحی پلاستیك دارند از انجام این جراحی هراس پیدا كنند.

1397/08/22
17:50:50
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: پزشك , جراحی , چشم , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک