اپتیک optlab

ایمونوتراپی موثرتر از شیمی درمانی

ایمونوتراپی موثرتر از شیمی درمانی اپتیك: محققان با انجام آزمایشات بالینی در 97 مركز پزشكی واقع در 20 كشور مختلف دریافتند درمان بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن كه در مقابل شیمی درمانی مقاومند، با استفاده از ایمونوتراپی بسیار موثرتر و با عوارض جانبی كمتر است.


به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیكال ساینس، در این مطالعه برای درمان سرطان سر و گردن از داروی pembrolizumab استفاده شد و نتایج نشان داد این روش بسیار موثرتر و با عوارض جانبی كمتر از داروهای متداول شیمی درمانی انجام میگردد.
در این آزمایشات مشخص شد بیمارانی كه داروی pembrolizumab را دریافت می كنند در مقایسه با بیمارانی كه داروهای متداول شیمی درمانی را دریافت می كنند واكنش بهتری دارند و این واكنش به مدت یك سال و نیم باقی می ماند. همین طور متوسط بقای بیمارانی كه با داروی pembrolizumab تحت درمان قرار می گیرند در طول یك سال سپس مصرف داروها در مقایسه با سایرین بالاتر است.
ایمونوتراپی یك روش درمانی است كه با تحریك یا سركوب پاسخ سیستم ایمنی عمل می كند و داروی pembrolizumab باز دقیقا همین عملكرد را دارد. در واقع داروی pembrolizumab نوعی آنتی بادی است كه تعاملات غیرعادی بین مولكول های PD-1 سلول های ایمنی و مولكول های PS-L1 سلول های سرطانی را مسدود كرده و امكان فعالیت و تهاجم سلول های ایمنی به سلول های سرطانی را فراهم می آورد.
در این تحقیقات در یك بازه زمانی 17 ماهه 247 بیمار به صورت تصادفی انتخاب شدند و داروی pembrolizumab را دریافت نمودند و 248 بیمار دیگر كه به صورت تصادفی انتخاب شدند، یكی از سه داروی استاندارد شیمی درمانی را مصرف كردند. متوسط بقای بیمارانی كه از pembrolizumab استفاده كردند 8.4 ماه و متوسط بقای گروه دیگر 6.9 ماه بود.
همچنین متوسط دوره واكنش در گروهی كه pembrolizumab را مصرف كردند، 18.4 ماه و در گروه دوم 5 ماه بود. 12 ماه سپس آغاز آزمایشات 37 درصد از بیمارانی كه pembrolizumab را دریافت نمودند، به حیات خود ادامه دادند در حالیكه تنها 26.5 درصد از گروه دوم زنده ماندند.گزارش كامل این تحقیقات در نشریه The Lancet انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/09/13
14:35:34
5.0 / 5
4431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک