اپتیک optlab

همایش بین المللی قلب ایران و اروپا افتتاح شد

همایش بین المللی قلب ایران و اروپا افتتاح شد به گزارش اپتیك دومین همایش - كنگره - بین المللی «قلب ایران و اروپا» با حضور بیشتر از 700 پزشك و پرستار داخلی و خارجی روز چهارشنبه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد شروع به كار كرد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، در این همایش پزشكان و متخصصان قلب 20 كشور حضور دارند تا تازه ترین یافته های علمی پیرامون تشخیص و درمان بیماری های قلبی را به اشتراك گذارند.
تولیت آستان قدس رضوی در آیین شروع به كار این كنگره اظهار داشت: بررسی علمی و كارشناسی و برخورداری از كار دانش بنیان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
حجت الاسلام ابراهیم رئیسی اضافه كرد: آمار بیماری های قلبی و عروقی در جامعه تهدید كننده و رو به افزایش است، ازاین رو متخصصان و پژوهشگران این حوزه باید به دنبال صدمه ها و علت های بیماری های قلبی باشند.
وی اظهار نمود: پیشنهادم به همایش این است كه افزون بر تبادل تجربه ها در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی نسبت به كارهای پیشگیرانه برای كاهش این بیماری ها در میان افراد جامعه هم كوشش شود.
رئیسی با اشاره به اینكه مشهد قابلیت آنرا دارد كه بعنوان قطب سلامت كشور معرفی شود، اظهار داشت: مشهد می تواند با همكاری همه دانشگاه ها و متخصصان به مركز مرجعیت علمی در حوزه پزشكی مطرح شود و در این خصوص بیمارستان رضوی از توانمندی بسیار در حوزه پزشكی برخوردار می باشد.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد هم در این همایش اظهار داشت: بیماری های قلبی و عروقی شایع ترین علت مرگ و میر در بیشتر كشورهای جهان همچون ایران است.
رضا سعیدی اضافه كرد: افزایش ارتباط و پیوندهای علمی و انتقال تجربه ها پیرامون بیماری های مادر زادی، ساختمانی و دریچه ای و همینطور بیماری های انسداد مزمن عروق از اهداف دومین كنگره بین المللی قلب ایران و اروپا در مشهد است.
وی اظهار نمود: در این كنگره كه با حضور 500 پزشك متخصص قلب و عروق و بیشتر از 200 پرستار شاغل در این حوزه برگزار شده است، در مدت چهار روز مقاله های مختلف در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی در قالب سخنرانی، پوستر و كارگاه های آموزشی ارائه خواهد شد.
او اظهار داشت: اعضای چهار انجمن بزرگ اروپایی شامل CTO (درمان بیماری های مزمن عروق كرونر قلب)، CSI (درمان بیماری های مادرزادی، ساختمانی و دریچه ای قلب)، EBC (درمان بیماری های عروق كرونر و رگ های قلب) و TOBI (درمان بیماری های پیچیده عروق كرونر) در این همایش حضور دارند.
دومین همایش پزشكان قلب ایران و اروپا تا 17 آذر جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد به كار خود ادامه می دهد.
3027 / 6053


1397/09/14
14:10:28
5.0 / 5
4390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک