اپتیک optlab

تولید ابرداروی لوسمی كودكان

تولید ابرداروی لوسمی كودكان به گزارش اپتیك محققان با استفاده از نتایج سال ها مطالعه و تحقیق درباره پروتئین عامل بروز لوسمی، دارویی را ساختند كه می تواند پیشرفت این سرطان مرگبار را در موش ها كندتر كند.


به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیكال ساینس، این تحقیقات با تمركز بر نوعی از لوسمی انجام گرفت كه دراثر جایگزینی ژن موسوم به MLL بخصوص در كودكان بروز می كند و نرخ بقای بیماران جوان مبتلا به آن تنها 30 درصد است.
بر اساس این تحقیقات با تركیب دو روش درمانی فعلی می توان ابردارویی را برای درمان لوسمی تولید كرد و آنرا به آزمایشات بالینی انسان رساند.
ژن MLL عضوی از یك خانواده پیچیده پروتئین ها موسوم به COMPASS است كه مبحث فعالیت های تحقیقاتی علی شیلاتی فرد، یكی از محققان دانشگاه نورثوسترن، در طول 25 سال قبل بوده است.
جهش های خانواده COMPASS در خیلی از سرطان ها شناسایی شده است و شیلاتی فرد به صورت خاص روی عملكرد MLL تمركز داشته است.
در این تحقیقات تكنیك جدیدی كشف شد كه می تواند ژن MLL را تثبیت كند و اساسا فرآیند جایگزینی منجر به بروز لوسمی را مختل كند.
به گفته محققان این تكنیك درواقع تلفیقی از دو روش درمانی موفق تجربی است كه یك ابردارو را در اختیار محققان می گذارد و ظرف كمتر از یك دهه می توان آنرا در آزمایشات بالینی روی انسان ها به كار گرفت.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Genes & Development انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/10/06
13:40:32
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک