اپتیک optlab
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

پیشرفت و حركت دانشگاه ها بایستی به سمت كارآفرینی باشد

پیشرفت و حركت دانشگاه ها بایستی به سمت كارآفرینی باشد به گزارش اپتیك رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با تاكید بر لزوم توجه به مقوله كارآفرینی در دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاه ها بایستی به سمت كارآفرینی، مهارت افزایی دانشجویان و تولید علم حركت كنند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، شاهرخ یوسف زاده چابك روز پنجشنبه در آغازین همایش دو روزه دندانپزشكی شمال كشور در هتل كادوس رشت با اشاره به تدوین چشم انداز دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از سال 95 و اجرای آن گفت: پیشرو در دانشگاه های نسل سوم، كارآمد در ارائه خدمات و پیشگام در شاخص های سلامت چشم انداز این دانشگاه است.
وی اضافه كرد: عدالت محوری و پایبندی به اخلاق حرفه ای، ارزش آفرینی برای ذینفعان، دانش محوری، خلاقیت و نوآوری و چابكی در ارائه خدمات از ارزش ها و تامین حفظ و ارتقاء سلامت جامعه با تاكید بر فرهنگ سازی و اعتلای بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش از ماموریت های دانشگاه علوم پزشكی گیلان بر طبق این چشم انداز است.
وی با بیان این كه چشم انداز دانشگاه علوم پزشكی گیلان در امتداد دانشگاه نسل سوم و كارآفرین است، اشاره كرد: دانشگاه های نسل اول به ضرورتی كه نیاز بود تا ابتدای دهه 80 با هدف آموزش و نمایش مدرك برای حضور فعال در جامعه بعنوان متخصصان كارآمد فعالیت داشت.
یوسف زاده با بیان این كه با افزایش رشته ها و توانمندی ها، لزوم پژوهش در دانشگاه نسل دوم پیش آمد و رقابتی برای تاسیس مراكز تحقیقاتی بوجود آمد، افزود: در این مقطع با شكل گیری چاپ مقالات از دهه 80، رتبه علمی كشور (تولید علم ) 54 بود در مدت 10 سال در دهه 90 به رتبه 19 رسید و در زمان حاضر در جایگاه پانزدهم و شانزدهم قرار داریم.
وی بیان داشت: رشد مقالات، ارتقاء اعضای هیات علمی و گسترش فعالیت های پژوهشی سبب احداث تغییر در جامعه نشد و آن طور كه باید اثرگذار نبود، بدین سبب از دهه 90 سوژه دانشگاه های نسل سوم عنوان شد این كه دانشگاه ها كارآفرین و علم در خدمت تولید و ثروت باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان این كه بین المللی شدن جزء لاینفك دانشگاه های نسل سوم است، اشاره كرد: در دانشگاه های نسل سوم بایستی در اندیشه رقابت در سطح بین المللی باشیم.
وی فعالیت بین رشته ای را از خاصیت های دانشگاه های نسل سوم عنوان و اشاره كرد: ارتباط بین رشته های بالینی و فنی به سبب تاسیس دانشگاه های علوم پزشكی حدودا قطع شد كه این ارتباط بایستی متصل شود و فارغ التحصیلان فنی و بالینی در كنار یكدیگر در تولید علم تلاش كنند.
اولین همایش تخصصی دو روزه دندانپزشكی شمال كشور امروز (پنجشنبه) در رشت با حضور تعدادی از دندانپزشكان با هدف ارتباط با اساتید دانشگاه ها در رشته دندانپزشكی، گشایش فضای علمی برای مشاوره و تبادل اطلاعات گشایش یافته است.
دندانپزشكان رشته های مختلف دندانپزشكی شامل پروتز، بیماری های لثه، جراجی ترمیمی و غیره در این همایش به بحث و گفت و گو می پردازند.
7286 /6030


1397/10/27
22:10:33
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک