اپتیک optlab
پژوهشگران دریافتند

تماشای تلویزیون عامل سرطان روده در زنان

تماشای تلویزیون عامل سرطان روده در زنان اپتیك: تماشای پشت سر هم سریال های مختلف شاید كار لذت بخشی باشد اما یك پژوهش تازه می گوید پای تلویزیون نشستن به مدت دو ساعت در روز، احتمال سرطان زودرس روده را در زنان ۷۰ درصد بالا می برد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، پژوهشگران روز گذشته در گزارشی اعلام نموده اند در این پژوهش حوزه سلامت، داده های مربوط به ۸۹ هزار زن میانسال آمریكایی را به مدت دو دهه بررسی نموده اند و ۱۱۸ مورد سرطان زودرس روده بزرگ را یافتند كه قبل از پنجاه سالگی رخ داده بود.
این پژوهش نحوه ارتباط این عامل با مبتلاشدن به سرطان را اثبات نكرده اما نشان داده زنانی كه بیشتر از یك ساعت در روز تلویزیون نگاه می كردند ۱۲ درصد بیشتر احتمال مبتلاشدن به سرطان روده بزرگ داشتند. اما آگهی اصلی برای كسانی است كه بیشتر از دو ساعت تلویزیون نگاه كرده بودند و بر طبق این پژوهش احتمال سرطان در آنان به بیشتر از ۷۰ درصد افزایش یافته است.
این روند حتی سپس بررسی پیشینه و عادت های زنان دیگری كه سرطان روده داشتند باز تأیید شده است.
یین سیاو دستیار این پژوهش و استاد جراحی در دانشگاه واشینگتن اظهار داشت: نتایج این پژوهش نشان داد كه زمانی كه پای تلویزیون می نشینیم به تنهایی یك عامل مستقل و متمایز در میزان مبتلاشدن به سرطان زودرس روده بزرگ است.
آن گونه كه پژوهشگران می گویند ارتباط میان تماشای تلویزیون و سرطان راست روده از سرطان روده بزرگ هم بیشتر بوده است.
سرطان زودرس روده بزرگ نوعاً تهاجمی تر است و در سراسر جهان رواج رو به افزایشی دارد. البته هم اكنون غربالگیری بهتر نسبت به دهه های گذشته، منجر به كاهش جدی سرطان های روده بزرگ و راست روده در افراد مسن شده است.
انجمن سرطان آمریكا سال قبل دستورالعمل های غربالگیری سرطان روده را تغییر داد و پیشنهاد كرد كه سن مناسب برای آغاز كولونوسكوپی از ۵۰ به ۴۵ كم شود.
دكتر آرون سوامیناث مدیر برنامه بیماری های التهابی روده در بیمارستان لنوكس هیل نیویورك باز تاكید می كند: تحلیل یك مجموعه داده معتبر دیگر ارتباط میان تماشای طولانی مدت تلویزیون و سرطان راست روده را در یك گروه سنی به جوانی ۲۵ سال باز تأیید می كند.

1397/11/17
16:45:28
5.0 / 5
4906
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک