اپتیک optlab

ویتامین های مورد نیاز كودكان

ویتامین های مورد نیاز كودكان اپتیك: همزمان با رشد كودكان دریافت انواع ویتامین ها و مواد معدنی به میزان كافی به منظور تضمین سلامت آنان اهمیت به سزایی دارد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، رژیم غذایی متوازن و مطلوب می تواند میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن بیشتر كودكان را تامین كند اما در بعضی شرایط كودكان باز مجبور به مصرف مكمل های حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند.
در این مطلب به ویتامین های مورد نیاز بدن كودكان اشاره شده است. مواد مغذی مورد نیاز كودكان به فاكتورهایی همچون سن، جنس، جثه، رشد و میزان فعالیت آنان بستگی دارد.
به گزارش هلث لاین، كارشناسان سلامت می گویند كودكان دو تا هشت سال روزانه به ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ كالری نیاز دارند. همین طور رده سنی ۹ تا ۱۳ سال به دریافت روزانه ۱۴۰۰ تا ۲۶۰۰ كالری نیازمندند كه به فاكتورهای مشخصی از قبیل میزان فعالیت آنان بستگی دارد. علاوه بر لزوم دریافت میزان كالری كافی، رژیم غذایی كودك باید در امتداد مرجع میزان سفارش شده مواد مغذی (DRIs) باشد:
كودكان چهار تا هشت سال كودكان یك تا سه سال ماده مغذی ۱۰۰۰ میلی گرم ۷۰۰ میلی گرم كلسیم ۱۰ میلی گرم ۷ میلی گرم آهن ۴۰۰ میكروگرم ۳۰۰ میكروگرم ویتامین A ۱.۲ میكروگرم ۰.۹ میكروگرم ویتامین B۱۲ ۲۵ میلی گرم ۱۵ میلی گرم ویتامین C ۱۵ میكروگرم ۱۵ میكروگرم ویتامین D مواد مغذی مورد نیاز كودكان متفاوت از بزرگسالان است؟
مواد مغذی ذكر شده تنها قسمتی از آن چیزی است كه بدن كودك به آنها نیاز دارد. كودكان برای داشتن رشد كافی و سلامت به انواع مختلفی از مواد معدنی و ویتامین ها نیاز دارند هرچند میزان دقیق آن در سنین مختلف متفاوت می باشد. كودكان بزرگتر و نوجوانان نسبت به كودكان كم سن و سال تر برای برخورداری از سلامت مطلوب به میزان متفاوتی از مواد مغذی نیاز دارند. همین طور نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن كودكان و بزرگسالان برابر است و تنها كودكان به میزان كمتری از آنها احتیاج دارد.
با افزایش سن لازم است كودكان میزان مواد مغذی لازم همچون كلسیم و ویتامین D را برای داشتن استخوان های سالم دریافت نمایند. علاوه بر این، آهن، روی، ید و ویتامین های A، B۶، B۱۲ و D برای رشد مغزی كودك در دوران اولیه زندگی حیاتی می باشد.
آیا مصرف مكمل در كودكان ضروری است؟
بطور كلی، كودكانی كه غذاهای سالم مصرف كنند لازم نیست مكمل های حاوی ویتامین دریافت نمایند. هرچند، نوزادان نسبت به كودكان نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارند و مصرف برخی انواع مكمل ها از قبیل ویتامین D برای نوزادان شیرخوار لازم است.
بگفته كارشناسان كودكان باید انواع مختلفی از میوه ها، سبزیجات، غلات، لبنیات و پروتئین ها را مصرف كنند تا مواد مغذی كافی دریافت نمایند. تمامی این مواد غذایی حاوی ریزمغذی های ضروری برای رشد مطلوب كودكان هستند.
برخی از كودكان به دریافت مكمل های غذایی نیاز دارند
دریافت برخی انواع ویتامین ها و مواد معدنی برای كودكانی كه در معرض كمبود آنها هستند لازم است كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره كرد:
- كودكانی كه به دلیلهای پزشكی رژیم غذایی گیاهی دارند.
- اطفالی كه به بیماری هایی مبتلا هستند كه جذب مواد مغذی را مشكل كرده یا نیاز به دریافت مواد مغذی را می افزایند. همچون این بیماری ها می توان به بیماری سلیاك، سرطان و بیماری التهابی روده اشاره نمود.
- كودكانی كه تحت انواعی از جراحی ها قرار می گیرند كه بر معده یا روده هایشان اثر می گذارد.1398/01/21
14:15:53
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک