اپتیک optlab

افزایش ۳۰۰ درصدی مبتلایان به سرخك در جهان

افزایش ۳۰۰ درصدی مبتلایان به سرخك در جهان اپتیك: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: موارد مبتلاشدن به بیماری سرخك در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، این سازمان در بین افزایش نگرانی ها نسبت به تاثیر كمپین های ضد واكسیناسیون تاكید كرده كه این اقدامات خصوصاً بوسیله شبكه های اجتماعی رو به گسترش است.
این نهاد بین المللی با بیان خبر افزایش ۳۰۰ درصدی تعداد مبتلایان به بیماری سرخك طی سال جاری میلادی در سراسر جهان، اشاره كرد: بیماری سرخك بسیار مسری اما طریق واكسیناسیون قابل پیشگیری است و این در شرایطی است كه میزان واكسیناسیون در جهان رو به كاهش است.
در گزارش این سازمان آمده است: اطلاعات اولیه كه از نقاط مختلف جهان جمع آوری شده نشان داده است موارد گزارش شده از تعداد مبتلایان به بیماری سرخك در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۸ افزایش ۳۰۰ درصدی داشته است.
همین طور در گزارش این سازمان تاكید شده است: هرچند اطلاعات موجود در این زمینه كافی نیست اما همین اندازه از بررسی ها باز نشان دهنده روند رو به گسترش تعداد مبتلایان است و در بیشتر كشورها شیوع قابل توجه این بیماری مشاهده شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، طی سال جاری ۱۷۰ كشور ابتلای ۱۱۲ هزار و ۱۶۳ نفر به بیماری سرخك را به سازمان جهانی بهداشت اطلاع داده اند. در حالیكه سال قبل ۱۶۳ كشور ابتلای ۲۸ هزار و ۱۲۴ نفر را به این سازمان گزارش كرده بودند.
گفته می شود این بیماری مسری در میان افرادی كه واكسینه نشده اند به سرعت شایع شده است.1398/01/27
16:33:38
5.0 / 5
4339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک