اپتیک optlab

ارتباط چاقی و افسردگی در كودكان

ارتباط چاقی و افسردگی در كودكان به گزارش اپتیك بررسی ها نشان داده است كه چاقی و افسردگی دو فاكتور مرتبط به هم در كودكان هستند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، مطالعه ای كه به تازگی در انگلیس انجام شده از آن حكایت می كند كه كودكان چاق و هفت ساله بیشتر احتمال دارد در سن ۱۱ سالگی به مشكلات روانی و عاطفی همچون اضطراب و بی حوصلگی گرفتار شوند.
متخصصان انگلیسی اعتقاد دارند كه چاقی و سلامت روان به یكدیگر مرتبط هستند و این ارتباط در سال های كودكی به تدریج افزوده می شود. همینطور دختران بیشتر از پسران احتمال دارد شاخص توده بدنی بالاتر داشته باشند و در نتیجه به مشكلات عاطفی و روانی گرفتار شوند.
باآنكه در این مطالعه علت ارتباط این دو فاكتور مورد بررسی قرار نگرفته اما فقر همچون عواملی معرفی شده كه هر دو مشكل را تشدید می كند.
محققان به مطالعه روی اطلاعات بیشتر از ۱۷ هزار كودك كه در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ در انگلیس متولد شده بودند، پرداخته و با استفاده از مدلهای آماری ارتباط بین چاقی و مشكلات عاطفی و روانی را در این كودكان ارزیابی كردند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، به قول محققان این مشاهدات نشان داده است كه از سن هفت سالگی ارتباط بین چاقی و مشكلات عاطفی در كودكان بیشتر بوده است.1398/02/08
22:05:22
5.0 / 5
4617
تگهای خبر: سلامت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک