اپتیک optlab
در گفت وگو با مهر مطرح شد

شیوه نوین ایمپلنت دندان بدون جراحی و خونریزی

شیوه نوین ایمپلنت دندان بدون جراحی و خونریزی اپتیك: یك شیوه نوین ایمپلنت دندان به بیمارانی كه به سبب ترس از جراحی و خونریزی یا نگرانی از پروسه طولانی درمان از كاشت دندان امتناع می كنند كمك می نماید در یك روز و بدون خون ریزی صاحب دندان شوند.مهدی سمیعی ایمپلنتولوژیست در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: بیمارانی كه به سبب ترس از جراحی، خونریزی و یا نگرانی از پروسه طولانی مدت درمان از كاشت دندان امتناع می كردند می توانند از این پس با شیوه های درمانی ایمپلنت دیجیتال در یك روز صاحب دندان جدید شوند.
وی اشاره كرد: ایمپلنت دیجیتال یكی از جدیدترین تكنیك های درمانی در دنیا شمرده می شود كه خوشبختانه این روش در ایران همگام با پیشرفته ترین كشورهای جهان به شكل كاملاً حرفه ای انجام می شود، روشی كه در آن دیگر نیازی به جراحی باز، خونریزی و بخیه نیست.
این دندانپزشك افزود: در ایمپلنت دیجیتال ابتدا دهان توسط CBCT (رادیوگرافی سه بعدی) اسكن شده و سپس تمام اطلاعات نظیر شرایط استخوان، وضعیت سینوس و عصب ها ارزیابی شده و با عنایت به اطلاعات گرفته شده گاید جراحی توسط پرینتر سه بعدی طراحی می شود. محل كارگذاشتن ایمپلنت به وسیله حفره ای كه در این گاید تعبیه شده بطور دقیق مشخص شده و همه اندازه گیریها و ارزیابی های دیجیتال با دقت بسیار بالا امكان هرگونه خطایی را به حداقل رسانده و در نتیجه موفقیت ایمپلنت را به حداكثر می رساند. هرچند كه در شیوه های سنتی كاشت ایمپلنت هم مهارت ایمپلنتولوژیست مانع ایجاد هرگونه مشكلی می شود ولی در این تكنیك احتمال خیلی از مشكلات به صفر می رسد.
سمیعی اظهار داشت: درواقع اجزای ایمپلنت ساخته شده متناسب با شرایط خود بیمار سبب بهبود سریع تر شده و پیچیدگی های درمانی را می كاهد.
وی اضافه كرد: در ایمپلنت دیجیتال از آنجایی كه درمانگر كاملاً از وضعیت زیر لثه باخبر است نیاز به برش طولی زیاد ندارد بلكه تنها با استفاده از پانچ بافتی ایمپلنت را وارد استخوان می كند.
این جراح ابراز كرد: در روش های سنتی بعد از كاشت ایمپلنت دو تا چهار ماه زمان لازم است تا پایه به استواری لازم برسد و بعد از آن روكش و یا پروتز روی پایه تیتانیومی نصب می شود درحالی كه در ایمپلنت دیجیتال در همان جلسه اول بلافاصله بعد از كاشت پایه، روكش نیز نصب می شود، بطوریكه بیمار حتی یك روز هم بدون دندان نخواهد ماند و این مسئله به خصوص در مورد ایمپلنت دندانهای جلویی كه در دید قرار دارند بسیار رضایت بخش تر است.
سمیعی اشاره كرد: صرف نظراز شاخصهای سرعت در كاشت دندان، آنچه ایمپلنت دیجیتال را بعنوان یك شیوه درمانی محبوب و موفق مبدل كرده است جراحی كمتر تهاجمی در این روش است كه البته همین امر سبب شده تا افراد در طول درمان كمتر گرفتار استرس و نگرانی شوند و درمان آرامش بخشی را نسبت به شیوه های كلاسیك تجربه كنند.


منبع:

1398/04/15
18:12:09
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: بیمار , پزشك , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک