اپتیک optlab
در دیدار رییس سازمان غذا و دارو با هیات كوبایی مطرح شد

ایران در مرز خودكفایی دارو، آمادگی كوبا برای واردات داروی ایرانی

ایران در مرز خودكفایی دارو، آمادگی كوبا برای واردات داروی ایرانی به گزارش اپتیك رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به رسیدن ایران به توان تولید دارو و تجهیزات پزشكی در كشور اظهار داشت: آماده همكاری برای انتقال تكنولوژی و صادرات دارو و تجهیزات پزشكی به كشور كوبا هستیم.


به گزاش ایسنا، دكتر محمدرضا شانه ساز در دیدار با مدیركل سازمان تنظیم مقررات دارویی و تجهیزات پزشكی كوبا و هیات همراه اظهار داشت: در زمینه تولید دارو توانسته ایم به مرزهای خودكفایی نزدیك شویم و در حوزه تجهیزات پزشكی نیز صفر تا ۱۰۰درصد اقلام های تك را در كشور تولید می نماییم.

وی ادامه داد: كشور كوبا صاحب دانش و تكنولوژی بخصوص در حوزه بایوتكنولوژی است و مطمئن هستیم كه متخصصان كوبا می توانند در كنار متخصصان ایران كارهای ارزشمندی را خلق كنند.

شانه ساز بیان كرد: بخش های كنترلی ما نیز مانند اداره كل آزمایشگاه مرجع كنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشكی امكاناتی را دارند كه می توانند زمینه خوبی برای همكاری ها در این عرصه را ایجاد كنند.
بنابر اعلام وبدا، در ادامه دكتر رافائل پرز كریستیانو - مدیركل سازمان تنظیم مقررات دارویی و تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت كوبا نیز عنوان كرد: ما می توانیم خیلی از اقلام دارویی ایران مانند محصولات نهایی و مواد اولیه تولید را وارد سیستم سلامت بهداشت كوبا نماییم.

وی با اشاره به این كه كشور كوبا به مواد اولیه دارویی نیاز دارد اشاره كرد: در حوزه فرمولاسیون و تهیه داروها، از مواد اولیه وارداتی بهره می بریم و یكی از زمینه های مهم همكاری كوبا و ایران می تواند دسترسی به مواد اولیه دارویی تولید ایران باشد.

كریستیانو با اشاره به بازدید انجام گرفته از خطوط تولید تجهیزات پزشكی در پارك علم و فناوری پردیس تهران اظهار داشت: كوبا تجهیزات پزشكی مورد نیاز را از اروپا خریداری می كند و برای ما تحسین برانگیز است كه ایران در حوزه ساخت تجهیزات پزشكی پیشرفت چشمگیری داشته است كه در این زمینه هم می توانیم از تولیدات كشور ایران بهرمند شویم و این می تواند یكی از توافقات تاریخی دو كشور در حوزه همكاری سلامت و اقتصاد باشد.

گفتنی است سفیر كشور كوبا در ایران و مدیركل بازرگانی كوبا فارما و مدیران كل دارو، تجهیزات پزشكی، غذا، مكمل ها و آزمایشگاه سازمان غذا و دارو نیز در این نشست حضور داشتند.
منبع:

1398/07/09
14:08:09
5.0 / 5
4226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک