اپتیک optlab
یافته جدید تحقیقاتی؛

ارتباط تهوع صبحگاهی حاملگی و بالا رفتن خطر كودك اوتیسمی

ارتباط تهوع صبحگاهی حاملگی و بالا رفتن خطر كودك اوتیسمی به گزارش اپتیك محققان دریافتند مادرانی كه در زمان حاملگی گرفتار تهوع صبحگاهی شدید می شوند كودك شان ۵۳ درصد بیشتر با احتمال مبتلا شدن به اختلال اوتیسم مواجه می باشد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، تهوع صبحگاهی شدید در كمتر از ۵ درصد حاملگی ها روی می دهد. در این حالت، زنان گرفتار حالت تهوع شدید شده و قادر به تحمل مصرف غذا و مایعات نیستند.
این مشكل می تواند منجر به كم آبی خطرناك و تغذیه ناكافی در طول حاملگی شود و در نتیجه در رشد بلندمدت مغز و اعصاب كودك اختلال ایجاد می شود.
«دریوس گتاهان»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه تحقیقاتی ساوترن كالیفرنیا، در اینباره می گوید: «این مطالعه حائز اهمیت می باشد چونكه كودكان متولدشده از مادران گرفتار تهوع صبجگاهی در زمان حاملگی با بالا رفتن خطر مبتلا شدن به اوتیسم مواجهند.»
وی در ادامه می افزاید: «آگاهی از این رابطه باعث ایجاد فرصت برای تشخیص زودهنگام و اقدام در مورد كودكان در معرض ریسك بالا اوتیسم می شود.»
محققان در این مطالعه، گزارشات الكترونیك سلامت حدود ۵۰۰ هزار زن آبستن و كودك شان را كه بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ در كالیفرنیا جنوبی به دنیا آمده بودند را بررسی كردند.
طبق نتایج این مطالعه، قرارگیری در معرض تهوع صبحگاهی با ریسك اوتیسم، بدون توجه به شدت بیماری مادر، مرتبط می باشد.

1398/07/18
14:10:53
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تغذیه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک