اپتیک optlab
محققان هشدار می دهند؛

عوارض خواب كمتر از ۶ ساعت، بالا رفتن خطر مرگ زودهنگام و سرطان

عوارض خواب كمتر از ۶ ساعت، بالا رفتن خطر مرگ زودهنگام و سرطان به گزارش اپتیك تحقیقات نشان می دهد خطر سرطان و مرگ زودهنگام در افراد میانسال مبتلا به فشارخون بالا، دیابت نوع۲، و سكته با وجود ساعات خواب كمتر به مراتب بیشتر است.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محققان دانشكده پزشكی پنسیلوانیا دریافتند اگر افراد بزرگسال مبتلا به فشارخون بالا، دیابت نوع۲، و سكته كمتر از ۶ ساعت در روز بخوابند، در معرض ریسك بالا سرطان و مرگ زودهنگام قرار دارند.
«جولیو فرناندز مندوزا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است داشتن خواب نرمال برای برخی افراد مبتلا به این مشكلات سلامت نقش حفاظتی دارد.»
در این مطالعه، محققان داده های بیشتر از ۱۶۰۰ فرد در رده سنی ۲۰ تا ۷۴ سال را بررسی كردند و افراد را به دوگروه دارای فشارخون بالا یا دیابت نوع۲ و گروه مبتلا به بیماری قلبی یا سكته تقسیم كردند.
شركت كنندگان از لحاظ خواب در لابراتوار به مدت یك شب در سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۸ مورد مطالعه واقع شده بودند و سپس محققان علت مرگ آنها را تا آخر سال ۲۰۱۶ پیگیری كردند.
در این مطالعه، ۵۱۲ نفر درگذشته بودند كه یك سوم شان به علت بیماری قلبی یا سكته و یك چهارم شان به علت سرطان از دنیا رفته بودند.
محققان مشاهده نمودند افراد مبتلا به فشارخون بالا یا دیابت كه كمتر از ۶ ساعت در روز می خوابیدند دو برابر بیشتر با ریسك مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سكته مواجه بودند.
افراد مبتلا به بیماری قلبی یا سكته كه كمتر از ۶ ساعت در روز می خوابیدند سه برابر بیشتر با خطر مرگ ناشی از سرطان مواجه بودند.

1398/07/19
22:49:34
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک