اپتیک optlab
نمكی در رشت مطرح كرد:

پوشش ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت

پوشش ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت به گزارش اپتیك وزیر بهداشت با اشاره به اینكه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، اظهار داشت: ۹ میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه ای در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می شوند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، سعید نمكی صبح پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان در سالن اجتماعات استانداری، اظهار نمود: وزارت بهداشت را با مجموعه ای از چالش ها همانند مطالبات ۵ هزار میلیارد تومانی از بیمه سلامت تحویل گرفتم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری از پرونده الكترونیكی سلامت هم اشاره نمود و اظهار داشت: پرونده الكترونیكی سلامت تا آخر بهار بدون دریافت ریالی از دولت و با حفظ اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی به بهره برداری رسید.
علت ۱۰۰ هزار مرگ در سال فشار خون بالاست
وی با اشاره به بیماری های فشارخون و دیابت و با اشاره به اینكه از ۳۸۰ هزار مرگ در سال علت ۱۰۰ هزار مرگ فشار خون بالا است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه با همكاری مردم و بسیج نیروها امسال ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ایرانی در طرح بسیج ملی كنترل فشار خون شركت كردند.
نمكی در ادامه با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۰ میلیون نفر كه در معرض فشارخون بالا بودند شناسایی شدند، افزود: وضعیت دارو در گذشته نه چندان دور بسیار وخیم بود اما امروز با وجود تمام مشكلات ارزی هیچ كارخانه داروسازی نیست كه تا آخر سال در تامین مواد اولیه خود گرفتار مشكل باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، بیان كرد: از ۱۳ آبان ماه امسال ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می شوند.
وی با اشاره به اینكه تابلوی مناسبی از عملكرد در گیلان وجود ندارد و با مجموعه ای درهم تنیده از مشكل مواجه هستیم، اضافه كرد: در ایام سخت و پر از مشكل امروز باید مدیریت را از كمیت به كیفیت سوق دهیم.
طرح های بهداشتی با پیشرفت فیزیكی ۷۰ درصد تا سال آینده بهره برداری می شوند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی خاطرنشان كرد: امروز روز نظارت و خرج كردن مبتنی بر شرایط خاص است و باید با سیاست و از پراكنده كاری دوری نماییم.
نمكی با اشاره به اینكه به ازای یك تخت بیمارستان می توانیم یك كلینیك، راه اندازی و باید پیشگیری محور عمل نماییم، اضافه كرد: باید با ساختار اقتصادی و منطقی عمل كرده و به حداقل ها دست یابیم.
وی با اشاره به بهره برداری بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه در دهه فجر سال آینده با كمك دستگاه های مربوطه و خیرین بیان كرد: هر بیمارستان و مركز بهداشتی درمانی كه تا ۷۰درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشد تا سال اینده به بهره برداری می رسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با تاكید بر پشتیبانی از بخش خصوصی، اظهار داشت: دولت باید جور فرودستان را بكشد و هیچ طرحی پیش از اینكه پیوست زیست محیطی و سلامت داشته باشد اجرا نمی گردد مگر اینكه پیوست پشتیبانی از فقرا داشته باشد.

1398/08/09
16:42:50
5.0 / 5
4187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک