اپتیک optlab
در گفت وگو با اپتیك اعلام شد

3هزار متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور

3هزار متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور به گزارش اپتیك رئیس هیات مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشكی كشور با انتقاد از آنچه كه دخالت غیر متخصصان و داروسازان در زمینه تجهیزات پزشكی خواند، اظهار داشت: مسئول فنی تجهیزات پزشكی یك كار كاملا تخصصی است كه احتیاج به تحصیل علم در آن زمینه را دارد و یك غیر متخصص صلاحیت اظهارنظر در این حوزه را ندارد.


مهندس مسلمی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان آنكه انجمن تجهیزات پزشكی كشور در ۱۵ استان در حال فعالیت است، اظهار داشت: از بدو تاسیس رشته مهندسی پزشكی تا كنون حدود ۱۰ هزار فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشكی داریم كه از آن تعداد بیشتر از ۴ هزار كارشناس و متخصص تجهیزات پزشكی كه در بخش صنعت و پزشكی فعالیت می نمایند T عضو انجمن ما هستند.
وی تمركز این انجمن را بر توانمندسازی فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشكی معرفی نمود و اضافه كرد: این هدف برای دفاع از منافع صنفی و حقوقی افراد شاغل در بخش تجهیزات پزشكی بیمارستان ها است. از سوی دیگر آموزش و تایید صلاحیت مسئولین فنی تجهیزات پزشكی كشور و برخی فعالیتهای مربوط به ارزیابی خدمات بعد از فروش كمپانی های خارجی از دیگر وظایفی است كه وزارت بهداشت به انجمن ما محول كرده است.
مسلمی اصلی ترین چالش انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشكی كشور را ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشكی كشور دانست و اظهار نمود: این در شرایطی است كه حوزه تجهیزات پزشكی و بخصوص مسئولیت فنی، یك حوزه كاملا علمی است كه نیازمند كسب دانش در همین رشته را دارد. اما هم اكنون برخی داروسازان بعنوان مسئول فنی تجهیزات پزشكی در داروخانه ها و بیمارستان ها مشغول به كار هستند. همانگونه كه یك متخصص تجهیزات پزشكی صلاحیت عرضه نظر در حوزه دارو را ندارد، یك داروساز هم نمی تواند به مباحث تخصصی تجهیزات پزشكی به شكل فنی ورود كند.
وی ادامه داد: ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشكی منجر به بیكاری فارغ التحصیلان رشته تجهیزات پزشكی خواهد شد؛ چنانچه حالا هم ۳هزارنفر متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور وجود دارد.
مسلمی درمورد همكاری این انجمن با شركت های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: با پارك های علم و فناوری برخی دانشكده های علوم پزشكی، شركت های صنعتی و شركت های شتاب دهنده تفاهم نامه ای امضا كرده ایم تا اطلاعات لازم در زمینه نیروها، متخصصین و... را در زمینه تجهیزات پزشكی در اختیارشان بگذاریم؛ چونكه انجمن ما بانك اطلاعاتی قوی در این حوزه دارد. همینطور در زمینه آموزش مهارت های ورود به بازار و فروش محصولات، راهنمایی های لازم را به آنها عرضه می دهیم تا فرایندهای شركت های دانش بنیان از حالت ایده خارج شده و به شكل عملی قابل اجرا باشند.1398/09/15
21:33:37
5.0 / 5
4107
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک