اپتیک optlab
معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا

سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا به گزارش اپتیك معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در حوزه درمان، كلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت آنفلوآنزا بطور مستمر انجام شده و نظارت و پایش های لازم نیز صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در جلسه بررسی اقدامات درمانی صورت گرفته در دانشگاه های علوم پزشكی كشور در سوژه آنفلوانزا كه به صورت ویدئوكنفرانس برگزار شد، با اشاره به سیر نزولی روند شیوع آنفلوانزا، اظهار نمود: در حوزه درمان، كلیه اقدامات جهت بهبود وضعیت بطور مستمر انجام شده و نظارت و پایش های لازم نیز صورت می گیرد و این روند تا طبیعی شدن شرایط صورت خواهد گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه كرد: خوشبختانه ساماندهی بیماران در دانشگاه ها به خوبی انجام شده و این بیماری در استانها در حال كنترل و مدیریت است.

جان بابایی اشاره كرد: با همكاری معاونت بهداشت و سازمان غذا و دارو، داروی مورد نیاز این بیماران تامین و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی اشاره كرد: دراین زمینه، فوكال پوینت های علمی برای تبادل تجارب انتخاب می شوند و با تشكیل گروه مجازی آموزشی، اطلاعات را در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می دهند.

الزام مراكز به انجام پروتكل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت همین طور با بیان گردنگیر مراكز به انجام پروتكل درمانی ابلاغی وزارت بهداشت، اظهار داشت: فعال نگه داشتن كلینیك های ویژه داخل و خارج از مراكز درمانی و بیمارستان ها در نوبت های بامداد و عصر و حتی روزهای تعطیل و نیز استفاده از پتانسیل متخصصین عفونی، داخلی، زنان، اطفال و فوق تخصص ریه تا بازگشت به شرایط عادی از موارد الزامی است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی اشاره كرد: بیماران قلبی به جز بیماران مبتلا به فشارخون بالا، بیماران ریوی، بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی، زنان باردار، گروه های پرخطر و كودكان همچون افرادی هستند كه باید توجه ویژه به آنها شود.

گفتنی است، این جلسه به صورت ویدئوكنفرانس و با حضور روسای 10 دانشگاه علوم پزشكی و معاونین درمان و بهداشت آنها انجام شد.
منبع:

1398/09/19
21:47:57
5.0 / 5
4236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک