اپتیک optlab

توسعه گردشگری سلامت، با معرفی پزشكان بنام ایرانی

توسعه گردشگری سلامت، با معرفی پزشكان بنام ایرانی به گزارش اپتیك معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در شرایط كنونی ورود به عرصه گردشگری سلامت یك وظیفه ملی و یكی از راهكارهای مناسب اقتصاد بدون نفت برای ارزآوری به داخل كشور است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، جلسه كشوری توسعه گردشگری سلامت، به صورت ویدئو كنفرانس با حضور دكتر قاسم جان بابایی معاون درمان، دكتر عسكری مدیركل نظارت و اعتباربخشی امور درمان و مهندس محمودی مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، روسا، معاونین درمان و مسئولین گردشگری سلامت دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور انجام شد.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاكید بر نقش صنعت گردشگری سلامت در بهبود اوضاع اقتصادی بیمارستان ها اظهار داشت: در شرایط كنونی، ورود به عرصه گردشگری سلامت یك وظیفه ملی و یكی از راهكارهای مناسب اقتصاد بدون نفت برای ارزآوری به داخل كشور و غلبه بر شرایط تحریم است.

وی ادامه داد: جذب بیمار خارجی نه تنها در درآمدزایی بیمارستان های دولتی و خصوصی كه در توسعه بخش های دیگر اقتصادی كشور نقش بسزایی دارد. دانشگاه ها باید در جهت پذیرش بیمار خارجی تلاش كنند و در جذب این دسته از بیماران چه در بخش دولتی و چه خصوصی نقش حمایتی ایفا كنند.
جان بابایی با تاكید بر ورود فعالانه دانشگاه های علوم پزشكی كشور در بحث صنعت گردشگری سلامت و حذف دلال ها اضافه كرد: اثرات سوء حضور دلال ها در این بخش موجب لطمه جدی به جامعه پزشكی و سرافكندگی حوزه سلامت كشور می شود. رقابت با كشورهای همسایه در جذب بیمار خارجی، ساماندهی و اسكان مناسب آنها توسط شركت های تسهیل گر دارای مجوز IPD و پیگیری روند درمان بیماران همواره مورد تاكید است. البته این مساله باید به شكلی مدیریت شود كه در ارائه خدمات درمانی به بیماران داخلی خدشه ای وارد نشود.

وی ادامه داد: معرفی پزشكان بنام در دانشگاه های بزرگ ما سبب توسعه این صنعت خواهد شد. حضور پزشكان خوشنام می تواند برند گردشگری سلامت كشور را درخشان كند و بازار گردشگری را گسترش دهد.

ایشان سپس با اشاره به بازبینی سند درمان كشور، از روسای دانشگاه ها خواست پیشنهادهای خودرا در توسعه گردشگری سلامت به معاونت درمان وزارت متبوع اعلام كنند.

دكتر عسكری نیز با اشاره به نقش مهم توسعه صنعت گردشگری سلامت در ارزآوری اظهار داشت: هم اكنون این مهم باید برنامه اول دانشگاه هایی علوم پزشكی برای احیای منابع مالی حوزه سلامت شود.

مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بیان رشد قابل توجه گردشگران سلامت در شش ماه اول سال ۹۸ اظهار داشت: تعداد گردشگران سلامت در این مدت به اندازه كل سال ۹۷ بوده است.

وی ادامه داد: قبل از این به سوژه توریسم سلامت بعنوان برنامه جنبی در دانشگاه ها نگاه می شد، اما حالا اقدامی حیاتی برای ارزآوری كشور شمرده می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عسكری شرایط دریافت مجوز واحد پذیرش بیماران بین الملل در مراكز را تشریح و بیان كرد: دانشگاه های فعال در این عرصه حداقل سه اصل كلی وزارت بهداشت یعنی حضور كارشناس مسلط به زبان خارجی، داشتن پروسه مشخص و ثبت مشخصات بیمار در سامانه های موجود و طراحی سایتی برای معرفی خدمات و پزشكان نامی بیمارستان ها را دارا باشند.

مدیركل اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت درباب شركت های تسهیل گر اظهار داشت: به حركت درآوردن موتور شركت های تسهیل گر بر عهده دانشگاه ها است. نقش آنها در بخشنامه ابلاغ گردیده به خوبی دیده شده است تا با كمك این شركت ها بازار گردشگری سلامت بیشتر از پیش رونق یابد و واسطه گری دلالان كمرنگ تر شود.

گفتنی است در ادامه برخی از دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور گزارشی از اقدامات توسعه ای خود در حوزه گردشگری سلامت را ارائه كردند.1398/10/09
13:38:51
5.0 / 5
4155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک