اپتیک optlab
با انعقاد تفاهم نامه بین انجمن تغذیه ایران و سازمان تعزیرات حكومتی؛

گلوگاه های تخلف در حوزه تغذیه و رژیم درمانی شناسایی می شوند

گلوگاه های تخلف در حوزه تغذیه و رژیم درمانی شناسایی می شوند به گزارش اپتیك تفاهم نامه همكاری انجمن تغذیه ایران و سازمان تعزیرات حكومتی با هدف طراحی و اجرای برنامه های عملیاتی مبارزه با تخلفات عرصه سلامت، بهداشت و تغذیه و شناسایی گلوگاه های تخلف، منعقد شد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همكاری انجمن تغذیه ایران و سازمان تعزیرات حكومتی با حضور دكتر آرش لشگری - مدیر كل پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان سازمان تعزیرات حكومتی و دكتر جلال الدین میرزای رزاز - رئیس انجمن تغذیه ایران، مدیران ارشد سازمان تعزیرات حكومتی، اعضای هیات مدیره انجمن تغذیه ایران و مشاورین رئیس انجمن بعد از رایزنی های انجام شده و جلسات كارشناسی به امضا رسید.
این تفاهم نامه به منظور طراحی و اجرای برنامه های عملیاتی مبارزه با تخلفات عرصه سلامت، بهداشت و تغذیه، شناسایی گلوگاه های تخلف، ریشه یابی و صدمه شناسی علل و عوامل بروز آن و پیشگیری و برخورد با تخلفات در این عرصه منعقد شده است.
این تفاهم نامه به منظور پیشگیری، جلوگیری و نظارت بر فعالیت موسسات پزشكی غیر مجاز كه توسط افراد فاقد صلاحیت در امر تغذیه و رژیم درمانی در حال فعالیت هستند، اماكن ورزشی، ورزشگاه ها و فروشگاه هایی كه در امور توزیع و فروش مكمل های غذایی دخالت داشته و با تداخل صنفی مبادرت به فروش مكمل های غذایی و رژیمی به صورت غیر قانونی كنند، كارخانجات، شركت ها و شبكه های فعال در عرصه تولید، توزیع و فروش مواد غذایی و مكمل های غذایی و رژیمی كه مرتكب تخلفات امور بهداشتی و درمانی و صنفی می شوند، منعقد شد.
جلال الدین میرزای رزاز - رئیس انجمن تغذیه ایران و رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای كشور درباره تخلفات حوزه تغذیه اظهار نمود: در ارتباط با حوزه سلامت یك مأموریت نوشته شده است كه سازمان و وزارت بهداشت باید آنرا رسیدگی كنند. اما در كنار آن مأموریت حفاظت و جلوگیری از صدمه هایی است كه سلامت جامعه را تهدید می كند. باید نگاه تازه ای به قوانین و مقررات، شیوه نامه و دستورهای فیمابین داشته باشیم.
وی خاطرنشان كرد: ما موظفیم امنیت تغذیه ای تك تك شهروندان ایرانی و غیر ایرانی كشور را تأمین نماییم. دولت ها و حكومت ها به جهت اینكه احساس ناامنی را به امنیت تبدیل كنند برخی ابزارهایی به نام قوانین و مقررات را وضع می كنند.
وی بیان نمود: همكاری سازمان تعزیرات با وزارت بهداشت سقف خاصی ندارد ما سقف را گسترش دادیم تا حدی كه می توانیم كارهایی را انجام دهیم و افراد متخلف را در كوتاه ترین زمان ممكن معرفی نماییم تا به تخلفات رسیدگی شود.
رئیس انجمن تغذیه ایران اظهار داشت: زندگی و سلامت انسان در گروی سلامت مواد غذایی است كه دریافت می كند. ما باید سلامت و ایمنی مواد غذایی را تأمین نماییم. مصرف كنندگان مواد غذایی حق دارند كه مواد غذایی سالم و ایمن را در دسترس داشته باشند. دولت حافظ این مورد است، نه تنها در ایران بلكه همه كشورها حامی حقوق شهروندان و مصرف كنندگان هستند تا بتوانند بهترین و سالم ترین غذاها را دریافت نمایند.
میرزای رزاز در ادامه اضافه كرد: در كشور ایران هم هر چند تا الان قوانین زیادی به تصویب رسیده است و نهادهای مختلفی هم نظارت می كنند ولی جا دارد كه پیشرفت بیشتری در این مساله حاصل شود. با پیشرفت صنایع غذایی برچسب گذاری ها ابزارهای مهمی برای تعیین مشخصات مواد غذایی هستند كه بین تولید كننده و مصرف كننده استفاده می شود.
رئیس انجمن و انستیتو تحقیقات تغذیه ای در انتها بیان نمود: اما باید بدانید كه در كنار تمام اینها آن چیزی كه مطرح بوده مداخله بموقع و هوشمندانه هر دو طرف است. هر رفتاری كه چرخ تولید و رونق را متوقف نماید محكوم به شكست بوده و اجازه فعالیت در این كشور را نخواهد داشت.1398/10/15
19:28:03
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: ایمنی , بهداشت , پزشك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک