اپتیک optlab

آلودگی هوا و احتمال مبتلاشدن به شیزوفرنی

آلودگی هوا و احتمال مبتلاشدن به شیزوفرنی اپتیك: بررسی ها نشان میدهد كه قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در دوران كودكی با خطر مبتلاشدن به شیزوفرنی مرتبط می باشد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، آلودگی هوا بی شك بر سلامت جسم و روان تاثیر می گذارد و نتایج یك مطالعه جدید، نشان دهنده یكی دیگر از نتایج آلودگی هوا برای سلامت روان است. در بررسی جدید آمده است كودكان در حال رشد كه در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا قرار دارند بیشتر احتمال دارد به بیماری شیزوفرنی گرفتار شوند.
«هنریئت تیستد هورسدال» از متخصصان ارشد این مطالعه از دانمارك اظهار داشت: هرچه سطح آلودگی هوا بالاتر باشد احتمال مبتلاشدن به بیماری شیزوفرنی نیز بیشتر می شود. به ازای هر ۱۰ میكروگرم بر متر مكعب افزایش میانگین روزانه آلودگی هوا، خطر مبتلاشدن به این عارضه روانی حدود ۲۰ درصد بیشتر می شود. همین طور كودكانی كه در معرض بیشتر از ۲۵ میكروگرم بر متر مكعب از آلودگی هوا قرار دارند نسبت به اطفالی كه در معرض كمتر از ۱۰ میكروگرم بر متر مكعب از آلودگی هوا قرار دارند ۶۰ درصد بیشتر احتمال دارد با خطر مبتلاشدن به بیماری شیزوفرنی روبرو شوند.
بگفته متخصصان در عین حال خطر مبتلاشدن به بیماری شیزوفرنی در صورت وجود پیش زمینه ژنتیكیِ مبتلاشدن به این بیماری، افزوده می شود.
به گزارش مدیكال اكسپرس، در این مطالعه در مجموع ۲۳ هزار و ۳۵۵ نفر حضور داشتند كه ۳۵۳۱ نفر از آنان به بیماری شیزوفرنی مبتلا شدند. بااینكه یافته های بدست آمده نشان دهنده افزایش ریسك مبتلاشدن به شیزوفرنی با میزان قرار گرفتن افراد در معرض آلودگی هوا در دوران كودكی است اما نمی توان در مورد علت این رابطه اظهارنظر كرد و لازم است تحقیقات بیشتری در این رابطه صورت گیرد.
منبع:

1398/10/18
18:53:11
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک