اپتیک optlab
دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در بیانیه ای تاكید كرد

ضرورت برخورد با عوامل سوزاندن كتاب پزشكی

ضرورت برخورد با عوامل سوزاندن كتاب پزشكی به گزارش اپتیك به دنبال انتشار فایل ویدئویی به آتش كشیدن كتاب مرجع علم پزشكی روز دنیا، دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای، این اقدام را محكوم نمود و خواهان برخورد مراجع در رابطه با عوامل انجام آن شد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، در متن بیانیه دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت آمده است: « به آتش كشیدن یكی از كتب مرجع علم پزشكی روز دنیا توسط یكی از مدعیان در كشور، عملی به دور از خرد جمعی است كه فارغ از لطمه به فرهنگ غنی ایرانی، ارتكاب آن توسط فردی در لباس روحانیت، باورها و اعتقادات دینی مردم را زیر سوال می برد. اسلام دینی است اهل تعامل علمی و مباحثه در چهارچوب عقل. این فرهنگ غنی كه باعث به وجود آمدن تمدن درخشان اسلامی در گذشته بوده است، امر به گفت وگوی علمی در چهارچوب اخلاق می كند. سیره معصومین علیهم السلام و علما و بزرگان علمی در گذشته همیشه بر شنیدن اقوال مختلف و انتخاب احسن دلالت داشته است؛ بنابراین این اقدام عجیب و عوام فریبانه نشان از یك مسیر انحرافی در حركت ملت ایران در رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.

در فضای گفتمان علمی، تمامی رویكردهای موجود حق بیان نظرات خود به صورت آزادانه و به دور از تعصب را دارند، اما انجام چنین كارهایی سبب تضعیف جریان های نوین فكری توسط افراد ذی صلاح می شود، بگونه ای كه دیگر جایی برای سخن موجه نو در فضای درمانی كشور باقی نمی ماند.

دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ضمن ناپسند و نابخردانه خواندن این اقدام و درخواست از مراجع مرتبط برای برخورد با عوامل انجام آن، بیان می دارد، اقبال عمومی به بهره گیری از خدمات طب سنتی در سطح جامعه رو به افزایش بوده و لازم است این تقاضا بر مبنای اسناد بالادستی موجود، بخصوص بند دوازدهم سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، با توسعه و نهادینه كردن طب سنتی به تولیت وزارت بهداشت و تقویت جریان های علمی این مكتب درمانی، پاسخ داده شود.

شكوفایی و نمو طب سنتی محقق نشده است، مگر با داد و ستد علمی در مجامع دانشگاهی، و ادغام آن در نظام سلامت هم محقق نمی گردد، مگر با همراهی تمامی دست اندركاران و سیاستگذاران حوزه سلامت كشور. امیدواریم بزودی شاهد تحقق این مهم باشیم.»1398/11/06
13:24:25
5.0 / 5
4167
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک