اپتیک optlab
مشاور دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت:

كمیته صیانت از سلامت مردم در سطح كشور بوجود آمد

كمیته صیانت از سلامت مردم در سطح كشور بوجود آمد به گزارش اپتیك مشاور دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، بابیان اینكه امنیت سلامت غذایی اولویت وزارتخانه است، اظهار داشت: كمیته صیانت از سلامت مردم در سطح استان های كشور به وجود آمد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محمدحسین سالاریان زاده ظهر یكشنبه در دومین مجمع سلامت استان سمنان به میزبانی دانشكده دندانپزشكی سمنان بابیان اینكه امنیت سلامت غذایی یك ركن و تاكید اساسی در مجموعه وزارت بهداشت است، بیان نمود: كمیته صیانت از سلامت مردم در سطح استان های كشور به وجود آمد.
وی همینطور اضافه كرد: دادستان مراكز استان ها وظیفه دبیری این كمیته را بر عهده دارند و موارد ارزیابی عملكرد فرمانداران در كنار پرداختن به مقوله سلامت ازجمله محورهای آن است كه دانشگاه های علوم پزشكی هم در آن دخیل هستند.
مشاور دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت بابیان اینكه امنیت و سلامت دو ركن اساسی جامعه است، ابراز كرد: مجمع ملی سلامت با سه زیرمجموعه شامل كانون و پایگاه های سلامت، سفیران سلامت و رابطان سلامت خوشبختانه دراین زمینه اقدامات خوبی را صورت می دهد.
سالاریان زاده زمینه اجتماعی كردن سلامت در جامعه را محور مجمع سلامت دانست و اظهار داشت: سلامت یك مقوله اجتماعی است و باید این اجتماعی بودن در آن نهادینه شود.
وی اضافه كرد: دولت و دانشگاه های علوم پزشكی و شبكه های بهداشت و درمان زیرمجموعه آن به تنهایی نمی توانند جامعه را از گزند مشكلات دور نگه دارند در نتیجه سلامت نیازمند عزم همگانی است كه این عزم در وهله اول اجتماعی شدن بهداشت و سلامت را می طلبد كه كارویژه مجمع دقیقاً همین بخش است.
مشاور دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه افراد باید نسبت به سلامت خود حساس باشند، ابراز كرد: مجمع سلامت تلاش دارد تا این مهم به مردم منتقل شود.

1398/11/27
22:41:12
5.0 / 5
4049
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک