اپتیک optlab
وزیر بهداشت عنوان كرد

شاهد پیك بیماری كرونا در ایام آتی خواهیم بود

شاهد پیك بیماری كرونا در ایام آتی خواهیم بود به گزارش اپتیك وزیر بهداشت مصوبات پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا را اعلام نمود و اظهار داشت: طبق مصوبات جلسه مدارس كل كشور تا دوشنبه تعطیل خواهند بود.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه برگزاری جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا ضمن سپاسگزاری ویژه از مقام معظم رهبری بابت دلجویی و تفقد از همكاران و قدردانی از كادر درمانی و همه آنها كه در اطلاع رسانی به مردم كمك می كنند، اظهار داشت: امروز نشستی را در ستاد ملی مدیریت كرونا داشتیم و تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شده است.
هفته سختی را در پیش داریم

وی ادامه داد: در سراسر كشور بخش های بیمارستانی آماده است و امكانات و تجهیزات لازم را به میدان آورده ایم اما واقعیت این است كه هفته سختی را در پیش داریم و با بررسی اپیدمیولوژیك از رصدهای ملی و بین المللی روند را بگونه ای می بینیم كه پیك اصلی بیماری در هفته و روزهای آتی است.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه این امر به معنای وحشت مردم نیست و قرار نیست خودمان را ببازیم اظهار نمود: خوشبختانه با هوشمندی مردم و به صحنه آمدن همه دست اندر كاران و خبررسانی همه دستگاهها و اشراف مدیران ما این پیك و خیز آتی بیماری را هم به خوبی كنترل می نماییم.
وی با اشاره به اینكه مردم باید در جریان روند آتی باشند، اظهار داشت: از مردم تمنا می كنم بیشتر همراهی كنند و به ما در كاهش آلودگی كمك كنند و به هر جا موردی را ابلاغ می نماییم تبعیت شود.
نمكی با اشاره به اینكه امروز در ستاد ملی به جمع بندی هایی رسیدیم اظهار داشت: اولا مقرر شد در ترددها سخت گیری نماییم. به قرنطینه شهرها اعتقاد نداریم و آنرا بعنوان روش علمی نمی شناسیم، اما در صدد تشدید كنترل بر ایاب و ذهاب مردمی هستیم كه به مسافرت می روند. خواهش ما به حداقل رساندن ترددهاست. اگر هم ضرورتی وجود دارد با اطمینان كافی از اینكه مورد مشكوكی در میان مسافرانشان نیست به سفر بروند.
وزیر بهداشت افزود: در ورودی و خروجی هر كدام از شهرها اگر مورد مشكوكی ببینیم بطور قطع به قرنطینه ۱۴ روزه خواهیم برد. با نیروهای مسلح به جمع بندی رسیدیم، آنها كه همواره در كنار ما بودند به همكاری ارزشمندشان ادامه دهند و در ایجاد فضا و تخت های بیمارستانی برای موارد اورژانسی و ظرفیت جدید و ضدعفونی كردن معابر كه نیازمند امكانات ویژه هستیم به ما كمك كنند. از كمك نیروهای پزشكی و پرستاری و خدماتی نیروهای مسلح هم بهره مند خواهیم شد.
وی اضافه كرد كه مقرر شد برای تمام دانشگاههای علوم پزشكی برای گرفتن نیروهای جدید و دور زدن برخی قوانین دست و پاگیر مجوزی صادر شود تا بتوانند نیروهایی را در مدت كوتاه و برای این پروژه جذب كنند.

اجازه به دستگاه ها برای عرضه مرخصی و دوركاری به كارمندان

نمكی با اشاره به اینكه قرار شد ساعات كار ادارات با تفویض اختیار به ستاد استانی مبارزه با كرونا با نظر استانداران مقامات محلی و با بیان دانشگاه های علوم پزشكی صورت گیرد، افزود: قرار شد استانداران محترم و ستاد استانی حق داشته باشند كه در تأخیر دو ساعته یا كوتاه كردن زمان خدمت رسانی، به شرط اینكه خدمات مردم معطل نماند تصمیم گیری كنند. ضمن اینكه قرار شد كارمندانی كه گرفتار بیماری های زمینه ای هستند بتوانند از چرخه كار اداری به سمت دوركاری رفته و حضور فیزیكی نداشته باشند.

به قول وزیر بهداشت، همینطور طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا مقرر شد با تشخیص پزشك معتمد دستگاه ها و سازمان ها بتوانند بگونه ای با مرخصی یا دور كاری، اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
تعطیلی كلیه مدارس كشور و یادگیری از راه دور به دانش آموزان

وی در ارتباط با تعطیلی مدارس هم با اشاره به اینكه شب گذشته تا دیروقت درگیر صحبت با استانداران و مدیران كل آموزش و پرورش استانها بودیم، اظهار داشت: پیش از این قرار بود مدارس استان هایی كه در آنها بیماری شناسایی نشده را تعطیل اعلام نكنیم اما با مستنداتی كه عرضه شد قرار شد كه مدارس كل كشور از این تصمیم تبعیت كنند و فعلاً در سراسر كشور مدارس را تعطیل اعلام نماییم. ضمن اینكه وزارت آموزش و پرورش با كمك صدا و سیما و دیگر دستگاه های مرتبط بتوانند آموزش مجازی و یادگیری از راه دور را برای دانش آموزان فراهم نمایند كه مشكلی در ادامه تحصیل آنها وجود نداشته باشد.
مرخصی به زندانیان كم خطر، دارای مشكلات مالی و بیماران مزمن
وی با اشاره به اینكه همینطور قرار شده است تا سامانه راه اندازی شده ۴۰۳۰ را هم به شكل گسترده و تكمیل تر با كمك وزارت ارتباطات تكمیل نماییم اظهار داشت: این اقدام انجام می شود تا مردم بتوانند دسترسی سهل الوصول تری به این سیستم داشته باشند. تصمیم دیگری كه اتخاذ شد هم این بود كه قرار شد در زندان ها با كمك همكاران ما زندانی های كم خطر، آنهایی كه مشكلات مالی دارند و آنهایی كه مشكلاتی از قبیل بیماری های مزمن دارند با تشخیص همكاران من و معاونت امور بهداشتی، بعد از اطمینان از بی خطر بودن این افراد از مرخصی استفاده كنند.
ماسك و مواد ضد عفونی به اندازه كافی در دسترس مردم قرار می گیرد
وزیر بهداشت اضافه كرد: تولیدات ماسك و مواد ضد عفونی را در كل كشور تسریع كردیم تا نیاز ما را در بخش دولتی و.. برآورده كند كه الان حدودا به این نقطه قابل اطمینان رسیده ایم. خوشبختانه امشب هم مقرر است یك هواپیما حامل ماسك های "ان ۹۵ " و لباسهایی كه به آنها نیاز داریم بارگیری و به ایران برسد. ما ماسك و مواد ضد عفونی را كه در اختیار داروخانه ها قرار نمی گرفت را آزاد خواهیم كرد تا با نظارت انجمن داروسازان و سازمان تعزیرات به اندازه كافی در دسترس مردم باشد كه در مجموع این تصمیمات مثل قبل باید به نظر رئیس جمهور تقدیم شود كه بطور قطع این را تایید خواهند كرد؛ البته این مصوبات را مكتوب خدمت آقای روحانی تقدیم كردم و امیدوارم بعد از ابلاغ بتوانیم به اجرا درآوریم.
نمكی اظهار داشت: در ارتباط با دانشگاه ها تصمیم پریروز ما جاری است و كلاس های دانشگاه ها تا آخر هفته تعطیل می باشد، اساتید و پرسنل حضور خواهند داشت و به شكل مجازی و یادگیری از راه دور امور آموزش و پژوهش دنبال خواهد شد.
برگزاری بازی های فوتبال بدون تماشاچی
وی ادامه داد: كلیه ورزشگاه ها، فضاهای عمومی، اجتماعات و... طبق روال گذشته در طول هفته آینده هم تعطیل خواهد بود و بازی های فوتبال و سایر بازی ها در یك هفته آینده اگر قرار باشد برگزار گردد فقط بدون تماشاچی برگزار می شود.
به قول وزیر بهداشت، این روند را دنبال خواهیم كرد و مواردی مانند اعتكاف از مواردی بوده كه بنده با مسئول كشوری هم صحبت كردم و تصمیم برگزاری آنرا نداریم و این را ابلاغ كرده ایم و همینطور مواردی كه قبلا اعلام كردیم هم استمرار خواهد داشت.
1398/12/09
23:17:07
5.0 / 5
3528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک