اپتیک optlab
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در پایتخت هشدار داد:

رشد 5درصدی بازگشت بیماران كرونایی به مراكزدرمانی تهران

رشد 5درصدی بازگشت بیماران كرونایی به مراكزدرمانی تهران اپتیك: دكتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلان شهر تهران، از رشد 5 درصدی بیماران در مراكز درمانی و رشد 12 درصدی بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت های ویژه آگاهی داد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی، دكتر زالی ضمن ابراز تاسف از عدم توجه مردم تهران به پویش "در خانه بمانیم" و خودداری كردن از سفرهای نوروزی، گفت: طبق گزارش های واصله، ترددهای مردم برای خروج از تهران و رفتن به سفر از روز ۲۵ اسفند شروع شد كه متاسفانه یكی از پرترددترین روزها برای خروج از تهران بود.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا اشاره كرد: این مساله نشان میدهد مردم هشدارها را جدی نگرفته و اشتباها تصور می كنند كه كووید-19 یك بیماری نسبتا ساده مثل سرماخوردگی است. در صورتیكه كووید-19 یك بیماری كشنده است و در ۲۰ درصد موارد منجر به بروز فرم بسیار شدید بیماری در مبتلایان می شود كه به بستری در بخش مراقبت های ویژه نیاز دارند.
وی ضمن ابراز تاسف، اعلام نمود: متاسفه برمبنای آمار، امروز (شنبه، دوم فروردین) ۵ درصد رشد مراجعان به مراكز درمانی در تهران را داشتیم.
دكتر زالی با ذكر این مطلب كه تعداد زیادی از این مسافران تهرانی یا در استان های مقصد آلوده خواهند شد و یا این كه با دوره نهفتگی از تهران خارج می شوند، اضافه كرد: متاسفانه شب گذشته برخی از شهروندان تهرانی كه به استان های خراسان رضوی، هرمزگان و یزد سفر كرده بودند، به سبب بروز علائم بیماری در بیمارستان های سه استان مذكور بستری شدند.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در ادامه سخنان خود به برنامه های طراحی شده برای كنترل و غربالگری مسافران تهرانی در هنگام بازگشت به تهران اشاره نمود و اظهار داشت: هفته سوم فروردین اوج بازگشت مسافرانی است كه احیانا یا آلوده تر از هنگامی هستند كه از تهران خارج شده اند و یا این كه در هنگام خارج شدن در دوران كمون بیماری بودند.
وی با اشاره به موج بازگشت مسافران تهرانی برای بازگشت مجدد آنان، اظهار داشت: برای كنترل و غربالگری این مسافران در مبادی ورودی شهر برنامه هایی را با كمك و همراهی دولت و استانداری و... تدارك دیده ایم اما واقعیت این است كه این غربالگری به صورت تب سنجی حداقل اثربخشی را دارد. برای اینكه ممكنست فرد در هنگام غربالگری در دوره نهفتگی بیماری و بدون تب باشد. در ۵ تا ۶۰ درصد بیماران تب مشاهده می شود و ممكنست در هنگام غربالگری تب نداشته باشند.
دكتر زالی اشاره كرد: اگر همین الان هم با كمك مردم بتوانیم خروج از تهران را متوقف نماییم، بار كمتری ناشی از شیوع بیماری در ایام آتی به ما تحمیل می شود.
ایشان سپس اشاره كرد: درطی ۲ روز گذشته حدود ۴، ۹ درصد رشد مراجعان به مراكز درمانی را شاهد بودیم و حدود ۱۲ درصد رشد بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت های ویژه را داشتیم. متاسفانه این آمار كماكان تصاعدی است و تغییر نكرده است.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلان شهر تهران در خاتمه اشاره كرد: نگرانی ما از بابت بازگشت این مسافران تهرانی به شهر است. برای اینكه علاوه بر این كه ممكنست با آلودگی به تهران مراجعت كنند، امكان دارد انواع مختلفی از ویروس های بیماری زا را با خود به تهران بیاورند.
منبع:

1399/01/03
12:04:08
5.0 / 5
3538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک