اپتیک optlab
در گفتگو با اپتیك عنوان شد:

ماسك n95 همچنان در استان مركزی كمیاب است

ماسك n95 همچنان در استان مركزی كمیاب است به گزارش اپتیك مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی اظهار داشت: در تأمین لباس حفاظت شخصی ویژه پرستاران مشكلی وجود ندارد، اما كمبود برای تأمین ماسك n95 همچنان وجود دارد و تلاش می نماییم به هر شكل و با هر قیمتی آن را تأمین نماییم.


سید محمد جمالیان در گفت و گو با ایسنا، درمورد تأمین لوازم حفاظت فردی برای پرستاران اظهار نمود: هم اكنون همچنان با كمبودهایی مواجه هستیم چونكه مصرف بسیار بالاست، اما تا امروز هیچ بیمارستانی نبوده كه بدون لوازم بهداشتی و حفاظت فردی مانده باشد.
وی با اشاره به اینكه امكان دارد پرستاری كه در بخش قلب كار كند، به علت نگرانی خواهان استفاده از لباس های حفاظت شخصی خاص و ماسك n95 باشد، در حالی پروتكل چنین چیزی را نمی گوید، اظهار داشت: برای پرستارانی كه درگیر با بیماران مشكوك یا مبتلا به كرونا هستند، تمامی كیت های حفاظتی و لوازم حفاظت شخصی تهیه شده است.
جمالیان خاطرنشان كرد: به هر شكل و با هر قیمتی كه بوده است لوازم حفاظتی ویژه پرستاران تهیه شده است چونكه بزرگترین هدف مجموعه بهداشت و درمان استان مركزی حفظ سلامت پرسنل و كادر درمان است و تا به امروز كمبود خاصی نداشتیم. هم اكنون در مورد لباس، وضعیت مناسبی حاكم است، اما همچنان با كمبود ماسك n95 مواجه هستیم كه تلاش می شود با هر قیمتی تهیه شود.
وی در مورد جذب كادر درمان برای استراحت و جایگزینی پرستاران در شرایط كنونی بیان نمود: خوشبختانه هم اكنون به علت اینكه همه بیمارستان های استان درگیر درمان بیماران مبتلا به كرونا نشده اند، وضعیت خوبی داریم، با این وجود تمدید طرح پرستاران انجام شده است، ۴۰ پرستار طی فراخوان جذب و قرارداد ۸۹ روزه با آنها منعقد شده و فراخوانی برای نیروهای بازنشسته جهت جلب همكاری منتشر گردید و الان وضعیت خوب است، اما بهرحال برنامه ریزی سیستم بهداشت و درمان بر این پایه مبتنی است كه این بیماری بزودی تمام نخواهد شد و به نظر می آید تا آخر اردیبهشت ماه همچنان درگیر باشیم بنابراین باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
جمالیان با اشاره به اینكه شاید بعضی از جامعه پرستاری كه درگیری مستقیم با بیماری دارند بر این باور باشند كه باید از پرستاران دیگر مراكز درمانی استان برای كمك به آنها استفاده شود، اما سیاست كلی ما این نیست، اظهار داشت: معتقد هستیم اگر روند بیماری ادامه یابد امكان دارد پرستاران كم بیاورند، بنابراین باید بخشی از جامعه پرستاری را برای شرایط آینده آماده نگهداریم.1399/01/06
21:24:31
5.0 / 5
3330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک