اپتیک optlab

لنگر انداختن كشتی استرالیایی با بیش از 100 مبتلا به كرونا در اروگوئه

لنگر انداختن كشتی استرالیایی با بیش از 100 مبتلا به كرونا در اروگوئه اپتیك: یك كشتی مسافربری استرالیایی با بیش از 100 سرنشینِ مبتلا به كروناویروس وارد بندر ˮمونته ویدئوˮ شده و برای توقف به مدت دو هفته در سواحل اروگوئه لنگر انداخت.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، به دنبال توافق بین دولت های اروگوئه و استرالیا، مقرر است حدود ۱۱۰ مسافر از كشتی "گرِگ مورتیمر" تخلیه شده و بعد از عبور از یك راهروی ضدعفونی كننده به فرودگاه بین المللی "مونته ویدئو" منتقل شوند تا از آنجا با یك پرواز چارتر مجهز به تجهیزات پزشكی به ملبورن بروند.
گردشگران استرالیایی و نیوزیلندی همچون افرادی كه آزمایش كرونای آنها منفی اعلام شده و سایر افرادی كه ابتلای آنها به این ویروس تایید شده با اتوبوس و با اسكورت پلیس مستقیماً و بدون ورود به ترمینال به باند فرودگاه وارد می شوند.
قرار بوده است این افراد در ساعات اولیه بامداد امروز (شنبه) پرواز داشته باشند.
از ۲۱۷ نفر مسافر و خدمه حاضر در این كشتی، تست كرونای ۱۲۸ نفر مثبت اعلام شده است.
داخل هواپیما نیز ترتیب نشستن مسافران برمبنای نتایج تست های كرونایشان و سطح مراقبت های لازم برای هر بیمار خواهد بود.
این گردشگران در حال ماجراجویی در قاره جنوبگان، جزیره جورجیای جنوبی و جزیره فیل بودند كه بعد از اعلام قرنطینه و بسته شدن مرزهای آرژانتین و شیلی، نزدیك ترین كشورهای آمریكای جنوبی به آنها سفرشان كنسل شد.
در پی لغو این سفر، كشتی "گرِگ مورتیمر" مجبور شد در بندر "مونته ویدئو" لنگر بیندازد كه نزدیك ترین بندری به آنها محسوب می شد كه هنوز تعطیل نشده بود.
این كشتی از تاریخ ۲۷ مارس در دهانه "ریو دلا پلاتا" لنگر انداخته بود. از آن زمان تابحال هشت نفر با شرایط وخیم و در معرض خطر مرگ از این كشتی به بیمارستان های "مونته ویدئو" منتقل شده اند.
وزارت امور خارجه اروگوئه روز جمعه اعلام نمود این افراد در وضعیت پایداری قرار داشته و سه استرالیایی كه تحت معالجه بیمارستانی قرار گرفته اند مجاز به پرواز به ملبورن هستند، برای اینكه از نظر سلامت برای سفر در وضعیت مناسبی قرار دارند.
از دیگر افرادی كه تحت درمان بیمارستانی هستند، دو استرالیایی تحت مراقبت های شدید قرار داشته و یك عضو فیلیپینی از خدمه كشتی مقرر است برای سپری كردن قرنطینه به كشتی بازگردد. دو نفر دیگر نیز یك توریست انگلیسی و یك خدمه فیلیپینی دیگر این كشتی هستند.
دولت اروگوئه اعلام نموده تمامی سرنشینان كشتی "گرِگ مورتیمر" را مبتلا به كووید-۱۹ می داند، هرچند تست كرونای بعضی از آنها منفی اعلام شده است. در طول عملیات انتقال این افراد نیز هیچ گونه تماس انسانی وجود نخواهد داشت.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، بعد از تخلیه بعضی از سرنشینان، بیش از ۸۰ عضو خدمه و حدود ۲۰ اروپایی و آمریكایی در كشتی "گرِگ مورتیمر" باقی خواهند ماند. از میان این افراد، آن هایی كه تست كرونایشان مثبت اعلام شده باید در قرنطینه باقی بمانند تا تست كرونایشان منفی شود و سپس بوسیله سائوپائولو به خانه های خود بازگردند. هم چنین افرادی كه قبل تر تست كرونایشان منفی اعلام شده بود، بعد از دادن تست های باردیگر مجاز به بازگشت به خانه هایشان هستند.
منبع:

1399/01/23
20:23:32
5.0 / 5
2979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک