اپتیک optlab

217 پزشك كوبایی راهی آفریقای جنوبی شدند

217 پزشك كوبایی راهی آفریقای جنوبی شدند به گزارش اپتیك تیمی متشكل از ۲۱۷ متخصص حوزه بهداشت شامل پزشكان، پرستاران، اپیدمیولوژیست ها و كارشناسان فنی راهی ژوهانسبورگِ آفریقای جنوبی شدند تا همزمان با شیوع كروناویروس در این كشور برای كمك به كادر درمانی آن بپیوندند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، گرچه هواپیمای این پزشکان در ژوهانسبورگ فرود آمده اما آنها مقرر است در سرتاسر آفریقای جنوبی به درمان بیماران بپردازند.
با اعزام این گروه ۲۱۷ نفری به آفریقای جنوبی، شمار کادر درمانی اعزام شده از کوبا به ۲۳ کشور جهان به بیشتر از ۱۲۰۰ نفر رسید.
دولت دونالد ترامپ از سایر کشورها به علت پذیرش کمک های پزشکی از کوبا انتقاد کرده است با این وجود برخی کشورها همچنان به روند درخواست کمک از نیروی انسانی این کشور برای ارتقای سیستم های بهداشتی و درمانی خود ادامه می دهند.
بنابر آمار ارائه شده از جانب دانشگاه جان هاپکینز، تا کنون در کوبا بیشتر از ۱۳۰۰ مورد مبتلا شدن به بیماری کووید۱۹ و ۵۵ مورد مرگ ناشی از آن ثبت شده است.
این آمار در آفریقای جنوبی بیشتر از ۴۷۰۰ مبتلا شدن به ویروس کرونا و ۹۰ مورد مرگ ناشی از مبتلا شدن به بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.
به گزارش یورونیوز، کادر درمانی و متخصصاصان پزشکی کوبایی در دنیا شناخته شده اند و هر سال شمار زیادی از پزشکان این کشور به کشورهای نیازمند برای کار و درمان اعزام می شوند.1399/02/09
13:19:36
5.0 / 5
2772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک