اپتیک optlab

شمار مبتلایان كرونا در هند از روسیه پیشی گرفت

شمار مبتلایان كرونا در هند از روسیه پیشی گرفت اپتیك: همه گیری كرونا در هند بعد از رفع محدودیت های مقابله ای بمنظور جلوگیری از فروپاشی اقتصادی كه منجر به فقر میلیون ها نفر می شد با افزایش شمار مبتلایان جدید، به سومین شیوع گسترده در جهان تبدیل شد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، برمبنای داده های وزارت بهداشت هند، این کشور با ثبت مجموع ۶۹۸ هزار و ۸۱۷ مبتلا به بیماری کووید-۱۹ هم اکنون از روسیه سبقت گرفته و در رتبه سوم کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار دارد.
تیمی از دانشمندان در دانشگاه میشیگان پیش بینی کرده اند شمار مبتلایان کرونا در هند که حالا بعد از آمریکا و برزیل قرار گرفته است طی ماه جاری از ۸۰۰ هزار نفر عبور کند.
هم اکنون ۱۹ هزار و ۷۰۷ نفر از مبتلایان به کرونا در هند جان خودرا از دست داده اند که آمار فوق این کشور را از نظر شمار قربانیان کرونا در رتبه هشتم جهان قرار داده است.
هند به رغم اجرای یکی از گسترده ترین قرنطینه های جهان در آخر ماه مارس و زمانی که کمتر از ۱۰۰۰ مبتلا به کرونا در این کشور وجود داشت، در توقف روند مبتلایان جدید ناکام مانده است. نارندرا مودی، نخست وزیر هند مجبور به رفع محدودیت ها در ماه ژوئن شد تا اقتصاد کشور را که در بیش از چهار دهه برای اولین بار تحت فشاری این چنینی قرار گرفته بود، نجات دهد.
با ادامه روند تغییر کانون شیوع جهانی کرونا، هند به یکی از کشورهایی که به شدت درگیر شیوع ویروس کرونا شده، تبدیل گشته است. شیوع این بیماری در چین آغاز شد، به اروپا گسترش یافت و هم اکنون در کشورهای در حال توسعه ای مانند برزیل و هند که سیستم مراقبت های بهداشتی ضعیف تری دارند، در حال گسترش است. از اواخر ماه مارس، ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد مبتلاشدن را در سطح جهان داشته و هنوز هم با سرعت به شمار مبتلایان جدید روزانه این کشور اضافه می شود.
این بیماری همه گیر، هند، کشوری ۱.۳ میلیارد نفری را که زیرساخت های مراقبت های بهداشتی آن با کمبود پرسنل و بودجه مواجه می باشد، تحت فشار زیادی قرار داده است. هند حتی قبل از شیوع کروناویروس، از بین ۱۹۵ کشور جهان در دسترسی به مراقبت جهانی و کیفیت آن امتیاز ۱۵۴ را به خود اختصاص داده بود.
بعد از شیوع شدید کرونا در دهلی نو، پایتخت هند و بمبئی، مرکز مالی مهم این کشور، کروناویروس حالا مناطق شمالی کشور را به شدت درگیر کرده است. میلیون ها کارگر مهاجر که مشاغل روزمزد مستقر در شهر خودرا از دست داده اند، حالا به روستاهایشان بازگشته اند. این امر مسیرهای جدید انتقال ویروس را به مناطق روستایی را به وجود آورده است که تجهیزات پزشکی حتی در آنها ضعیف تر است.
بنا بر گزارش بلومبرگ، در صورتیکه موارد تأیید شده روزانه مبتلاشدن به کرونا در هند بسیار زیاد بوده و به بیش از ۲۰ هزار مورد در روز می رسد، افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این عفونت در این کشور چندان چشم گیر نبوده است، گرچه نگرانی هایی در خصوص عدم گزارش کامل مرگ و میرها نیز در هند مطرح گردیده است. نسبت رسمی مرگ و میر ناشی از کرونا در هند در مقایسه با کشورهایی مانند ژاپن و آلمان کمتر بوده و شاید جمعیت جوان تر آن که احتمال ابتلای آنها به نوع وخیم عفونت کمتر است، عامل مهمی است.
منبع:

1399/04/16
18:00:07
5.0 / 5
2213
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک