اپتیک optlab

یك سفارش به بیمارانی كه جراحی بای پس قلب انجام داده اند

یك سفارش به بیمارانی كه جراحی بای پس قلب انجام داده اند نتایج یك تحقیق نشان داده است كه پیاده روی صبحگاهی به بیمارانی كه تحت جراحی بای پس قرار گرفته اند كمك می نماید تا خواب بهتری داشته باشند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: به افرادی که بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل بی خوابی می شوند سفارش می شود که پیاده روی صبحگاهی را فراموش نکنند.
به قول متخصصان مصری، خیلی از بیماران بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل بی خوابی می شوند.
درصورتیکه این شرایط بیشتر از شش ماه ادامه پیدا کند وضعیت قلب را وخیم کرده و باعث می شود بیمار در معرض جراحی مجدد قرار گیرد. در این شرایط پیدا کردن راهکاری برای بهبود وضعیت خواب بیمار اهمیت پیدا می کند.
در این بررسی پزشکان مصری به بررسی تأثیر ورزش بر خواب پرداختند. آنان ۸۰ بیمار ۴۵ تا ۶۵ ساله را که شش هفته بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل خواب بودند و توانایی عملکردی آنان کاهش یافته بود، مورد مطالعه قرار دادند.
این بیماران به دو گروه تقسیم شدند. از گروهی از آنان درخواست شد تا ورزش های هوازی و از گروهی دیگر درخواست شد تا تلفیقی از ورزش های هوازی و مقاومتی انجام دهند.
محققان بعد از گذشت ۱۰ هفته دریافتند هر دو برنامه ورزشی سبب بهبود خواب و ظرفیت عملکردی بیماران شده است. هرچند، ورزش هوازی در مقایسه با برنامه ورزشی ترکیبی در بهبود خواب و عملکرد بیمار مفیدتر بوده است.
به گزارش هلث دی نیوز، محققان تاکید کردند: سفارش ما به این دسته از بیماران که گرفتار مشکل خواب هستند این است که تنها ورزش هوازی انجام دهند چون که امکان دارد ورزش های مقاومتی فشار مضاعفی را بر قلب بیمار وارد کند.
همینطور به سفارش پزشکان، در شرایط کنونی و با وجود همه گیری بیماری کووید ۱۹ و وضعیت حساس تر این افراد در مقابل این بیماری در صورت خروج از منزل و هرگونه فعالیت در فضای آزاد، توجه به سفارش ها و پروتکل های بهداشتی و بخصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد.
منبع:

1399/04/18
14:22:29
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک