اپتیک optlab

احتمال بروز بثورات پوستی بعنوان تنها علامت مبتلا شدن به كرونا

احتمال بروز بثورات پوستی بعنوان تنها علامت مبتلا شدن به كرونا به گزارش اپتیك یك مطالعه جدید نشان داده است نوعی خاص از بثورات پوستی امكان دارد تنها علامتی باشد كه بعضی از افراد مبتلا به كووید-۱۹ آنرا تجربه می كنند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، متخصصان می گویند باآنکه کووید-۱۹ ابتدا بعنوان بیماری موثر بر سیستم تنفسی شناخته شده اما بثورات پوستی بعنوان علایم در موارد شدیدی که در چین و اروپا بستری شده اند، گزارش شده است.
حالا این مطالعه برای نخستین بار علامت بثورات پوستی را در موارد خفیف کرونا مورد بررسی قرار داده است.
تحقیقات در کالج کینگ لندن نشان داد که نوعی خاص از بثورات پوستی و «انگشتان و شست پای کوویدی» امکان دارد در غیاب سایر علایم کرونا ایجاد شوند. از همین رو متخصصان سفارش کرده اند که این علایم هم به لیست علایم مبتلا شدن به کرونا اضافه شود.
سه علامت رسمی که سرویس سلامت همگانی انگلیس هم آنرا بعنوان علایم مبتلا شدن به کرونا اعلام نموده شامل تب، سرفه های مداوم جدید و از دست دادن یا تغییرات در حس بویایی است.
در مطالعه جدید متخصصان داده های مربوط به حدود ۳۳۶ هزار بیمار کووید-۱۹ را بررسی نموده و دریافتند ۸.۸ درصد از افرادی که تست کرونای مثبت داشته اند، بثورات پوستی را هم بعنوان یکی از علایم خود تجربه کرده اند. این نتیجه همینطور برای ۸.۲ درصد از افرادی که تست کرونا نداده اما علایم آنرا بروز داده بودند هم صدق می کرد.
متخصصان همینطور در مطالعه ای دیگر حدود ۱۲ هزار فرد مبتلای تایید شده یا مشکوک به کرونا را که بثورات پوستی را تجربه کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.
نتایج این مطالعه حاکی از آن بود که ۱۷ درصد از افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده بود، بثورات را بعنوان نخستین علایم کرونا تجربه کرده بودند و ۲۱ درصد هم آنرا بعنوان تنها علامت کرونای خود اعلام نموده بودند.
سه نوع بثورات پوستی امکان دارد در افراد مبتلا به کرونا بروز یابد که شامل بثورات کندویی شکل، بثورات قرمز آبله مرغانی و انگشت پای کوویدی که با نام سرماسوزک هم شناخته می شود، است.
علایم بثورات از نوع کندویی شامل ظاهر ناگهانی برجستگی های ملتهب بر روی پوست است که معمولاً بسیار خارش دارند.
بثورات قرمز آبله مرغانی به شکل برجستگی های قرمز کوچک و خارش دار بروز می یابند که امکان دارد در هر نقطه ای از بدن شکل گرفته و بین چند روز تا چند هفته ادامه یابد.
سرماسوزک یا انگشت پای کوویدی هم شامل برجستگی ها و ورم التهابی روی انگشتان پاست که معمولاً خارش ندارند اما دردناک هستند.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، متخصصان سفارش کرده اند با عنایت به این که امکان دارد بثورات پوستی تنها علامت مبتلا شدن به کرونا باشد، بهتر است در صورت مشاهده هر گونه بثورات و علایم پوستی خویش را قرنطینه کنند.
منبع:

1399/04/26
21:36:55
5.0 / 5
2513
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک