اپتیک optlab
در نشست خبری عنوان شد:

بیمه لیزر درمانی در ایران

بیمه لیزر درمانی در ایران به گزارش اپتیك دبیر علمی یازدهمین همایش سالانه انجمن علمی-پزشكی لیزری ایران اظهار داشت: خدمات لیزر درمانی در ایران تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر كامران عزتی روز سه شنبه در نشست خبری یازدهمین همایش سالانه انجمن علمی-پزشكی لیزری ایران كه مقرر است از ۶ تا ۸ دی ماه ۹۶ در تهران برگزار گردد اظهار داشت: متأسفانه هیچ كدام از خدمات پزشكی لیزری در كشور تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. این در شرایطی است كه در بعضی از كشورها لیزرهای كم توان تحت پوشش بیمه است.
وی در ادامه با اشاره به عرضه ۸۰ مقاله بعنوان سخنرانی و ۲۰ مقاله در قالب پوستر در همایش امسال تصریح كرد: در همایش امسال ۱۳ پنل داریم كه همچون آنها مبحث لیزر درمانی و لیزرتراپی خواهد بود.
عزتی با اشاره به استفاده از لیزر در زیبایی خاطرنشان كرد: دو پنل در ارتباط با جراحی با لیزر هم برگزار خواهیم كرد.
به گفته وی چالش های پیش روی لیزر در سه طیف پزشكان، مردم و كسانی كه درگیر آن هستند مورد بحث قرار خواهد گرفت.
در ادامه دكتر رضا فكرآزاد رئیس انجمن پزشكی لیزری ایران از این انجمن بعنوان تنها متولی در بحث پزشكی لیزری در كشور نام برد و اظهار داشت: هدف ما بسط و گسترش دانش پزشكی لیزری برای عامه مردم و همكاران است.
وی با اشاره به كاربردهای بالینی لیزر تاكید كرد: ما به محاسن و دانش لیزر می پردازیم و از تبلیغات غیرواقع پرهیز می كنیم زیرا خاستگاه اصلی پزشكی لیزری حفظ سلامت مردم است.
فكر آزاد با عنوان این مطلب كه طبق اساسنامه انجمن، همه تخصص ها كه لیزر در آنها كاربرد دارد می تواند عضو انجمن باشند، خاطرنشان كرد: هم اكنون انجمن بیش از ۴۰۰ عضو دارد.
وی با بیان این مطلب كه می خواهیم نگاهی به پزشكی لیزری را عوض كنیم تاكید كرد: پزشكی لیزری فقط زیبایی نیست بلكه كاربردهای زیادی دارد كه می بایست مردم با آن آشنا شوند.
فكر آزاد با انتقاد از سوءاستفاده عده ای از عنوان لیزر برای انجام برخی خدمات پزشكی- درمانی اظهار داشت: آنچه مسلم است نگاه ما به لیزر یك نگاه علمی است زیرا لیزر هم می تواند عارضه به همراه داشته باشد.
رئیس یازدهمین همایش سالانه انجمن علمی-پزشكی لیزری ایران با عنوان این مطلب كه لیزر تراپی برای سرطان انجام نمی دهیم، تصریح كرد: چون اصلاحات ما در این خصوص ضد و نقیض است زیرا برای كسی كه سرطان دارد باید با احتیاط عمل كنیم.
وی با عنوان این مطلب كه لیزر سرطان تولید نمی كند، اضافه كرد: ما نمی توانیم لیزر را مستقیما به تومور سرطانی بزنیم اما برای شیمی درمانی و رادیو تراپی می توان از لیزر بهره برد.
همچنین دكتر آریستا شجاع الدین دبیر اجرایی همایش هم با بیان این مطلب كه لیزرهای كم توان بیشتر درمانی هستند، تصریح كرد: مكانیزم اثر لیزرهای كم توان غیرتهاجمی و بدون عارضه است.
وی به برگزاری كارگاه لیزر در طب سوزنی اشاره كرد و اظهار داشت: استفاده از لیزر كم توان در نقاطی از بدن كه سوزن به كار می رود، در این كارگاه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
شجاع الدین اضافه كرد: اگر لیزرهای كم توان به صورت صحیح به كار نرود نتیجه مطلوبی از انجام لیزر نخواهیم داشت.
 

1396/09/28
15:35:23
5.0 / 5
4973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک