اپتیک optlab
جهانگیری در مراسم روز پزشك:

مبحث عزاداری های محرم را دو قطبی نكنیم

مبحث عزاداری های محرم را دو قطبی نكنیم به گزارش اپتیك معاون اول رئیس جمهوری، با اشاره به ایثار و تلاش كادر درمانی كشور در مقابله با كرونا، اظهار داشت: مدافعان سلامت در مقابل این بیماری خوب ایستادند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری، روز پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش های برج میلاد تهران، اضافه کرد: جامعه پزشکی همواره سهم و نقش جدی در مسائل مختلف کشور دارد و به همین خاطر است که در نظرسنجی ها از مردم، همواره از بیشترین اعتماد و توجه برخوردار می باشند.
وی با اشاره به کار بزرگ مدافعان سلامت در ایام کرونایی، اظهار داشت: این روزها بعنوان یک کار استثنایی، در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد.
جهانگیری با عنوان این مطلب که مدافعان سلامت در مقابل این بیماری خوب ایستادند، اضافه کرد: این ایستادگی تا جایی پیش رفت که بعضاً جان خودشان را از دست دادند.
معاون اول رئیس جمهوری، با اشاره به شهادت ۱۶۴ نفر از مدافعان سلامت در ایام کرونایی که تا کنون پشت سر گذاشته ایم، اظهار داشت: شنیدن این قبیل اخبار، تلخ و تکان دهنده است که سرمایه های اجتماعی کشور را از دست می دهیم.
وی در ادامه با اشاره به تضعیف سرمایه های اجتماعی در مقاطعی، اضافه کرد: در این مقطع که با کرونا مواجه شدیم، کادر درمانی توانست این امید و اعتماد را تقویت کند.
جهانگیری اظهار داشت: دوران کرونا و تلاش مدافعان سلامت فقط با دوران دفاع مقدس قابل تشبیه است.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه به آغاز عزاداری های ماه محرم اشاره نمود و اضافه کرد: عاشورای حسینی یک مبحث استثنایی است و همه می خواهیم در ماه محرم عزاداری نماییم. حتی اقلیت های مذهبی هم ارادت خاصی به مراسم عزاداری ماه محرم دارند. بنابراین، کسی نمی تواند این عزاداری ها را از مردم جدا کند.
وی اظهار داشت: آنچه مسلم است، با عنایت به شیوع ویروس کرونا، سال جاری فرم عزاداری های ماه محرم و صفر عوض می شود و جفا است که اگر کسی بخواهد این مورد را دو قطبی کند. زیرا، کسی مخالف برگزاری مراسم عزاداری نیست.
جهانگیری اضافه کرد: حرف مسئولین سلامت در این ارتباط تعیین کننده است.
وی با بیان اینکه دولت هر آنچه در توان دارد برای سلامت مردم به صحنه می آورد، اظهار داشت: غصه بنده در ایام اول کرونا این بود که کادر درمان از حداقل امکانات حفاظت شخصی برخوردار نبودند.
معاون اول رئیس جمهوری با عنوان این مطلب که تأمین داروی مورد نیاز مردم جزو اولویت های اول کشور است، اضافه کرد: تأمین نیازهای دارویی کشور در حالی صورت می گیرد که دولت در شرایط سخت تحریمی قرار دارد.
جهانگیری در ارتباط با تأمین واکسن کرونا، اظهار داشت: همانطور که رئیس جمهور گفته است مصمم هستیم واکسن کرونا را در هر جا تولید شود وارد نماییم. دشوار است اما دولت مصمم است که نگذارد دست کادر پزشکی و درمانی کشور بسته باشد.


منبع:

1399/05/30
21:49:08
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک