اپتیک optlab
وزیر بهداشت:

پیش خرید واكسن كرونا شروع شده است

پیش خرید واكسن كرونا شروع شده است گلستان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: ۶ گروه در كشور بر روی واكسن كرونا در حال كار هستند كه به مراحل حساسی هم رسیده اند و پیش خرید واكسن كرونا را هم شروع كردیم.


دکتر سعید نمکی قبل از ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گلستان، با اشاره به کرونا نتوانست ما را غافلگیر کند، اظهار نمود: از زمانی که اعلام نمودند این ویروس در چین شیوع پیدا کرده، ما خودمان را آماده کرده بودیم.
وی اضافه کرد: پیش از اینکه طوفان کرونا به کشورهای اروپایی و غربی برسد، رسانه های آنها کشور ما را نسبت به مدیریت کرونا تحقیر می کردند اما زمانی که این طوفان به خود آنها رسید، دیدید که با چه افتضاحی روبه رو شدند و بیماران آنها در چمن و خارج از بیمارستان بستری می شد. البته ما برای تمامی بندگان خدا در دنیا آرزوی سلامتی، تندرستی و سرافرازی داریم.
وزیر بهداشت بیان نمود: مدیریت ما در کرونا در شرایطی انجام شد که در آمریکا و انگلیس علاوه بر زیرساخت های زیادی که در گذشته ایجاد شده، به ترتیب ۱۱۱ میلیارد دلار و ۲۲ میلیارد دلار برای بخش درمانی در مدیریت کرونا در نظر گرفته شد و در کشور ما از یک میلیارد دلار در نظر گرفته شده هم تابحال ۲۷ درصد آن پرداخت شده است. در کشور ما شاخص های دیگری همچون لطف خدا، حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری و مجاهدت های کادر درمانی به میدان آمدند.
نمکی با اشاره به اینکه کشور در ظالمانه ترین تحریم تاریخ قرار دارد، اظهار داشت: زمانی که می خواستیم ماسک وارد کشور نماییم، در فرودگاه جلوی هواپیما را می گرفتند. در عرض کمتر از دوماه از وارد کننده ماسک و مواد ضدعفونی، به تولید کننده و صادر کننده آن تبدیل شدیم.
وی بیان نمود: ما حتی یک بیمار را هم نداشتیم که در بیمارستان منتظر رسیدگی های درمانی باشد. حتی یک نفر پیر را از دستگاه تنفسی خارج نکردیم تا آنرا به یک جوان متصل نماییم. هیچگاه تبعیض نژادی و قومیتی در بیمارستان ها اتفاق نیفتاد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ دارو ثبت شده موثر برای کرونا در دنیا نداریم، تصریح کرد: طی این مدت هر دارویی که حتی گفته می شد ۱۰ درصد در درمان کرونا موثر است را در کشور وارد می کردیم و پس از مدتی هم آنرا خودمان تولید می کردیم. امروز تمام این داروها را خودمان تولید می نماییم و آماده صادرات آن هم هستیم.
نمکی در ادامه با تاکید بر اینکه تجربه نفیس دفاع مقدس در مدیریت کرونا در کشور نقش اساسی داشت، اظهار داشت: مدافعان سلامت ما که ۱۰ تا ۱۲ ماه کارانه معوق داشتند، نگفتند که به خاطر این بدهی کار نمی کنند و لباسشان را کنار می گذارند. آنها تن به آتش زدند و از طلبکاری خود چیزی نگفتند.
وی با اشاره به اینکه در این زمان حتی یکبار هم احساس تنهایی نکردم، خاطرنشان کرد: طلبه، بسیجی، نیروهای مسلح، خیران، مدیران و اقشار مختلف مردم از ابتدا کنار ما آمدند.
وزیر بهداشت در ادامه اظهار داشت: سال جاری علاوه بر ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی که در اوج تحریم در کشور در حال انجام می باشد، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور اضافه می شود. در طول تاریخ کشور در طول یک سال بیشتر از ۴۵۰۰ تخت اضافه نشده بود.
نمکی بیان نمود: با پیگیری های صورت گرفته روز گذشته، ۳ ماه از معوقات پرستاران و ۲ ماه از معوقات پزشکان خانواده پرداخت گردید.
منبع:

1399/07/08
13:33:55
5.0 / 5
1229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک