اپتیک optlab
مصوبات جدید ضدكرونا اعلام شد

ممنوعیت فعالیت مشاغل 2، 3 و 4 از ساعت 18 هر روز از 20 آبان

ممنوعیت فعالیت مشاغل 2، 3 و 4 از ساعت 18 هر روز از 20 آبان اپتیك: سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا از اعمال محدودیت یك ماهه فعالیت برای مشاغل (غیر از رده های شغلی شماره یك) از ساعت 18 هر روز و از 20 آبان ماه آگاهی داد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی درباره وضعیت بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: بیماری رو به افزایش است و همه استانها درگیر هستند. کادر بهداشت و درمان نیز به شدت مشغول خدمت رسانی در سراسر کشور هستند و امید داریم مردم هم همراهی و همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به تصمیم های اتخاذ شده در زمینه مقابله با کرونا اظهار داشت: تا ساعت ۱۲ شب گذشته یعنی جمعه شب منع تردد بین ۲۵ استانی که وضعیت قرمز داشتند برقرار شده بود، خوشبختانه همکاری خوبی در سطح کشور صورت گرفت و گزارش ها حاکی از آنست که مردم به خوبی با ما همراهی کردند که جای تقدیر دارد.
مقابله با کرونا، محله محور می شودرییسی اظهار داشت: یکی از بحث های اصلی که ما از روز دوشنبه شروع خواهیم کرد، بحث محله محور کردن مقابله با کرونا و درگیر شدن همه مردم به ویژه خانه ها و خانواده ها بعنوان کانون اصلی در مقابله با کرونا است. دراین زمینه برنامه ای داریم تحت عنوان بسیج محله و همکاری خانواده ها و محلات در مقابله با کرونا که طرح جامعی است و به کمک بسیج صورت خواهد گرفت و امیدوارم که این برنامه که وزارت بهداشت به کمک بسیج اجرا خواهدنمود سبب شود که ما بتوانیم همه خانواده ها را هوشیار نماییم.
وی اضافه کرد: در این طرح سه محور اصلی مدنظر است؛ در حوزه مراقبت، حمایت و حوزه نظارت که در این سه حیطه همه مردم بسیج خواهند شد و با کمک مراکز بهداشتی درمانی که خوشبختانه قوی ترین مراکز بهداشتی سطح منطقه را داریم، می توانند کمک کنند.
ممنوعیت فعالیت مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸رییسی همین طور اظهار داشت: امروز تصمیم بسیار مهمی گرفته و قرار شد از ۲۰ آبان ماه به مدت یک ماه (از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر) از ساعت ۱۸ هر روز محدودیتی اعمال شود که همه مراکز به جز مراکز ضروری تعطیل خواهند بود.
وی افزود: مراکز ضروری شامل رده های شغلی شماره یک هستند که شامل مراکز درمانی، داروخانه ها، امداد و نجات، آتش نشانی، آمبولانسها و خدمات ارائه دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارائه دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکتها و فروشگاه های زنجیره ای می توانند فعالیت داشته باشند. بقیه مشاغل (مشاغل رده های ۲، ۳ و ۴) از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود تا روز بعد.
وی اظهار داشت: مطمئن هستم این طرح با همکاری مردم در قطع زنجیره بیماری بسیار موثر خواهد بود.
ورود تستهای سریع به عرصه تشخیص کرونا؛ بزودیرییسی اضافه کرد: همین طور باتوجه به حمایت رئیس جمهور، خوشبختانه میزان انجام تست تشخیص کرونا را به ۴۰ هزار تست در روز رسانده ایم و امروز هم خبرهای خوبی بود تا به زودی با توجه به این که هم در داخل کشور تست های سریع در حال ساخت است و به مقدار زیادی تست سریع در حال ورود به کشور است، بتوانیم تعداد تست ها را بسیار بالا بریم.
وی در مورد این تست ها توضیح داد: خاصیت این تست ها به این شکل است که در مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه جواب تست آماده می شود و با توجه به این که نیاز به دستگاه یا مهارت خاصی ندارد، این تست های سریع می تواند در قطع زنجیره بیماری بسیار کمک کننده باشد و ما امید داریم تعداد آزمایشگاه های فعلی را به بالای ۱۲۰۰ مرکز و در آینده حتی در سطح روستاها هم تعداد تست ها را افزایش دهیم. لین موضوع می تواند یک گام قوی و مهمی باشد و پیش بینی می نماییم بتوانیم به بالا تر از ۷۰ تا ۸۰ هزار تست در روز دسترسی پیدا نماییم.
آخرین وضعیت اعمال محدودیت ها در ۸۹ شهرستان بحرانیسخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به محدودیتهای اعمال شده در ۸۹ شهرستان در وضعیت بحرانی کرونا اضافه کرد: ۸۹ شهرستان در وضعیت بحرانی بودند و به همین دلیل در محدودیت شدید به سر می برند. در ۴۳ شهرستانی که ابتدا محدودیتها را اعمال کردیم، این محدودیتها سه شنبه به انتها می رسند. اعمال محدودیتها در این ۴۳ شهرستانی که ابتدا شروع کردیم، نتایج خوبی داده است و خیلی خوب اجرا شد و همکاریهای خوبی صورت گرفت. ۴۶ شهرستان دیگر هم همچنان محدودیت هایشان ادامه دارد. تا جمعه هفته جاری نیز در ۲۵ مرکز استان که محدودیتهای مشاغل ۳ و ۴ را داشتند، محدودیت ها همچنان ادامه پیدا خواهدنمود.
مهمانی های خانوادگی از کانونهای اصلی انتقال کرونارییسی اضافه کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در جلسه امروز عنوان شد و نتیجه چند تحقیق هم ارائه شد و آن هم بحث مهم تهویه است. اگر افراد در فضای بسته ای دور هم جمع شوند و تهویه مناسبی وجود نداشته باشد، بیماری می تواند بسیار شدیدتر منتقل شود. در تحقیقاتی که در دنیا صورت گرفته است مشاهده نمودند ۳۱ درصد از درگیری ها، درگیری دورهمی های خانوادگی است و در کشور خودمان هم آمارها همین را می گویند.
وی اظهار داشت: مهمانی های خانوادگی یکی از کانون های اصلی انتقال بیماری است به ویژه آنکه در مکان های سربسته و محلی بدون تهویه اجرا شود. بنا بر این باتوجه به سرد شدن هوا اکیدا سفارش می شود این مساله را مدنظر داشته باشند که اگر یک فرد مثبت حتی بدون علامت در جمع خانوادگی حضور داشته باشد، پس از نهایتا ۴ ساعت می تواند همه اعضا را مبتلا کند. امیدواریم همه پروتکل ها را رعایت نماییم و در سلامت باشیم.
منبع:

1399/08/17
13:18:43
5.0 / 5
1318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک