اپتیک optlab

تولید ماسك های ۵ و ۶ لایه برای پیشگیری از ورود آلاینده های هوا و عوامل بیماری زا به بدن

تولید ماسك های ۵ و ۶ لایه برای پیشگیری از ورود آلاینده های هوا و عوامل بیماری زا به بدن به گزارش اپتیک پنج شرکت دانش بنیان نانویی ماسک های ویژه کودکان، بزرگسالان و با مصارف عمومی و صنعتی را ارائه کردند و ماسک های ۵ و ۶ لایه آنها نقش حیاتی در فیلتراسیون ماسک ایفا می کند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا هم اکنون پنج شرکت دانش بنیان در عرصه تولید ماسک های نانویی فعال می باشند و محصولات خویش را به بازار عرضه نموده اند.
آنچه که سبب شده است ماسک های نانویی عملکرد بهتری داشته باشند، وجود مواد نانو ساختار نظیر نانو الیاف در این ماسک ها است که باعث می شود قدرت جذب در این ماسک ها افزایش یابد، به صورتی که ذرات بسیار ریزی حتی کمتر از ۲.۵ میکرون هم توسط این ماسک ها جذب شوند.
ماسک گرید N95 این شرکت ها قابلیت حذف ذرات باکتری و ویروس را دارند؛ ازاین رو می توان از آنها برای پیشگیری از شیوع بیماری هایی نظیر آنفلوآنزا یا کرونا بهره برد.
یکی از این شرکتهای دانش بنیان ماسک های نانویی ویژه کودکان و بزرگسالان و همینطور ماسک های نانویی ویژه در بخش پزشکی را تولید و به بازار عرضه نموده است. این ماسک نانویی می تواند ذرات آلاینده را حتی در مقیاس های نانو متری جذب نماید.
همینطور یکی دیگر از شرکت ها ضمن بومی سازی فناوری تولید ماسک های نانویی، موفق شده است ماسک های ارتقا یافته با استفاده از نانو الیاف ویژه کودکان، ماسک نانویی صنعتی و ماسک نانویی ویژه بزرگسالان را تولید نماید که با شرایط آلودگی هوای شهرهای بزرگ و ریزگردهای شهرهای جنوبی و سایر استان های کشور به ارتقای سلامت مردم کمک خواهد نمود.
ماسک های تنفسی یکی دیگر از شرکت ها در دو نوع مصارف عمومی و صنعتی تولید شدند. این ماسک در کلاس N99 و از قابلیت فیلتراسیون ۹۹ درصدی برخوردار می باشد.
ماسک های N99 نانو الیاف، ۵ لایه این شرکت علاوه بر داشتن لایه های محافظتی استفاده شده در خیلی از ماسک ها، دارای یک لایه نانو الیاف است. این لایه نقش حیاتی در فیلتراسیون ماسک ایفا می کند.
یکی دیگر از شرکتهای تولیدکننده فیلترها و ماسک های نانو، ماسک های حاوی نانو الیاف پلیمری PAN برای افزایش کارایی جذب گرد و غبار و عوامل بیماری را عرضه نموده است.
محققان یکی از این شرکت ها با ظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک، محصولی به بازار عرضه می کند که به علت داشتن نانو الیاف می تواند ذرات آلاینده محیط را با کارایی بالا جذب نماید. این ماسک ها دارای ۶ لایه است و روی آنها نانو الیاف با قطر ۲۵ تا ۵۰ نانو متر قرار دارد.



1399/09/20
15:50:31
5.0 / 5
1040
تگهای خبر: بازار , باكتری , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک