اپتیک optlab
دیدار رییس جمعیت هلال احمر و وزیر بهداشت ساحل عاج مطرح شد

هلال احمر ایران به ساحل عاج و منطقه غرب افریقا دارو صادر می كند

هلال احمر ایران به ساحل عاج و منطقه غرب افریقا دارو صادر می كند رئیس جمعیت هلال احمر با آئوله اوژن آکا، وزیر سلامت و بهداشت عمومی ساحل عاج دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب دو کشور اظهار داشت: باید علاوه بر تقویت برادری و دوستی، پیام دوستی هم میان دو کشور خوانده شود.
او با تکیه بر حمایت وزیر بهداشت ساحل عاج از درمانگاه هلال احمر ایران بیان نمود: داروها با کنترل و تشریفات وارد ابیجان خواهند شد، همینطور هلال احمر ایران در تأمین تجهیزات و زیرساخت های پزشکی نیازمند همراهی و همکاری این وزارت خانه در ساحل عاج است.
وزیر سلامت و بهداشت عمومی ساحل عاج هم ضمن ابراز شادمانی از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: ایران همچون کشورهای دوست ساحل عاج است و سفارت ایران در این کشور تلاش می کند در همه موضوعات همراه وزارت بهداشت ساحل عاج باشد.
او ضمن اشاره به بازدیدهایی که پیش از این از مرکز درمانگاه تخصصی جمعیت در ابیجان داشته است بیان نمود: همکاری ایران و ساحل عاج نقطه عطف تاریخی همکاری ها میان دو کشور به حساب می آید و سفر دکتر همتی به این کشور باعث تحکیم روابط هلال احمر ایران و وزارت بهداشت ساحل عاج خواهد شد.
آکا ضمن اشاره به عرضه خدمات تخصصی هلال احمر در مرکز پلی کلینیک تخصصی ایران در ابیجان بیان نمود: از عرضه خدمات بسیار ضروری ایران برای مردم محروم و نیازمند در مناطق حاشیه نشین ابیجان قدردانی می کنم.
وزیر بهداشت ساحل عاج در این دیدار اظهار داشت: ساحل عاج علاقه مند است از همه خدمات ایران بهره مند شود، براین اساس می توان با همکاری بیشتر زمینه های حضور و فعالیت هلال احمر ایران در ساحل عاج به خصوص در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی را فراهم نمود.
آئوله اوژن آکا همینطور اضافه کرد: به تازگی سازمانی در وزارت بهداشت برای تسهیلات واردات دارو و تجهیزات پزشکی بوجود آمده است که پلی تکنیک هلال احمر ایران در ابیجان می تواند طی همکاری و رایزنی با این سازمان نسبت به واردات دارویی ایرانی و عرضه آن در ساحل عاج و منطقه غرب افریقا اقدام نماید.
آکا تصریح کرد: تمام تلاش خویش را برای حضور نهادهای ایرانی همچون جمعیت هلال احمر و همینطور ارتقای سطح همکاری ها و فعالیت ها در ساحل عاج خواهیم کرد.
منبع:

1399/10/24
13:27:21
0.0 / 5
579
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک