عدم احتیاج به دفترچه كاغذی بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰

عدم احتیاج به دفترچه كاغذی بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: با عنایت به تاکید دولت و مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات در خصوص حذف هر چه زودتر دفترچه کاغذی، در زمان بندی جدید سازمان بیمه سلامت مصمم است که این اقدام را به نحوی انجام دهد که نیازی به دفترچه کاغذی از اردیبهشت ۱۴۰۰ نباشد.به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن اشاره به تکالیف قانونی در بند ج تبصره ۱۷ قانون بودجه سالجاری در خصوص استفاده از ابزارهای الکترونیک به جای دفترچه، اظهارکرد: برپایه زمانبندی اعلام شده قبلی سازمان بیمه سلامت ایران، قرار بود تا آخر شهریور ماه ۱۴۰۰ حذف دفترچه کاغذی اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: از لحاظ زیرساختی و آمادگی سازمان بیمه سلامت ایران از الان هم امکان حذف دفترچه کاغذی وجود دارد اما به لحاظ ایجاد آمادگی لازم در موسسات و مراکز عرضه دهنده خدمات همینطور اطلاع رسانی مناسب به بیمه شدگان زمان بیشتری مدنظر قرار گرفته است.

ناصحی ضمن اشاره به اینکه طرح تک برگی شدن دفترچه بیمه سلامت یکی از راهکارهای پیشنهادی برای گذار از وضعیت فعلی تا حذف کامل دفترچه است، اظهار داشت: با عنایت به تغییر زمانبندی هم اکنون به دفترچه تک برگ نیاز نیست ازاین رو از وضعیت فعلی تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به سمت کاهش برگ دفترچه خواهیم رفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با پیشرفت پروژه الکترونیک سلامت و استقرار کامل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک شاهد صرفه جویی های مستقیم و غیر مستقیم در هزینه های سلامت خواهیم بود. در بخش هزینه های مستقیم علاوه بر افزایش سرعت و دقت در نسخه نویسی و نسخه پیچی احتیاج به دفترچه کاغذی هم منتفی می شود که هم اکنون برپایه هزینه سال قبل تنها از محل حذف دفترچه حدود ۱۱۰ میلیارد تومان صرفه جویی اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه در برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک سه وضعیت در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: در وضعیت اول یا اولویت یک خدمات تمام الکترونیک آنلاین است که پزشک نسخه الکترونیک تجویز می کند و این نسخه در سایر مراکز عرضه دهنده مانند داروخانه، آزمایشگاه و... به صورت الکترونیک رویت و خدمت عرضه می شود.

ناصحی اضافه کرد: اولویت دوم خدمات نسخه نیمه الکترونیک نامیده می شود. چنانچه به هر علت پزشک نسخه کاغذی تجویز کند در مقصد مانند داروخانه ابتدا نسخ کاغذی به صورت الکترونیک تبدیل سپس خدمت الکترونیک به بیمه شده عرضه می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، وی در خاتمه تصریح کرد: اولویت سوم خدمات الکترونیک به صورت افلاین عرضه می شود؛ به عبارت دیگر چنانچه به هر علت قطعی اینترنت داشته باشیم خدمات پزشکی به صورت کاغذی انجام می شود و در نخستین فرصت برقراری ارتباط به صورت آفلاین وارد سیستم می شود.
1399/12/06
21:45:16
0.0 / 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک