اپتیک optlab

بروز مشكلات شنوایی در یك چهارم از جمعیت جهان تا ۲۰۵۰

بروز مشكلات شنوایی در یك چهارم از جمعیت جهان تا ۲۰۵۰ سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که تا سال 2050 میلادی از هر چهار نفر در جهان یک نفر به مشکلات شنوایی گرفتار خواهد شد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت امروز (سه شنبه) در اطلاعیه ای هشدار داد که تا سال ۲۰۵۰ از هر چهار نفر در جهان یک نفر مشکلات شنوایی پیدا خواهدنمود و خواهان سرمایه گذاری بیشتر در امر پیشگیری و درمان این عارضه شد.
در این گزارش که نخستین گزارش جهانی با موضوع بررسی مشکلات شنوایی است آمده است: این درحالیست که می توان از بروز خیلی از عوامل و مشکلات زمینه ایِ این عارضه نظیر عفونت ها، بیماریها و عارضه های مادرزادی جلوگیری کرد.
در این گزارش تاکید گردیده است که هم اکنون از هر پنج نفر در جهان یک نفر گرفتار مشکلات شنوایی است.
هرچند در این گزارش هشدار داده شده است: ممکنست تعداد افراد کم شنوا طی سه دهه آینده بیش از ۱.۵ برابر شود و از ۱.۶ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲.۵ میلیارد نفر برسد.
از میان ۲.۵ میلیارد نفر، شرایط ۷۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ به اندازه ای وخیم خواهد بود که به صورتی از درمان نیاز پیدا کنند و این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۳۰ میلیون نفر بوده است. بیشتر افزایش آماری که پیش بینی شده به سبب روند جمعیتی است.
همین طور در این گزارش تاکید شده است: یکی از عوامل اصلی در بروز مشکلات شنوایی عدم دسترسی به روشهای درمانی و مراقبتی خصوصاً در کشورهای کم درآمد است و متخصصان بسیار کمی برای درمان آنان وجود دارد. در حالی که نزدیک به ۸۰ درصد افراد کم شنوا در چنین کشورهایی زندگی می کنند اما بیشتر آنان کمک لازم را دریافت نمی کنند.
در این گزارش آمده است که حتی در کشورهای ثروتمند با امکانات بهتر هم، دسترسی به روش های درمانی و مراقبتی دراین زمینه اغلب نابرابر است.1399/12/12
21:26:52
0.0 / 5
590
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک