شروع فاز دوم و سوم مطالعه بالینی واكسن ایرانی كرونا از 23 اسفند

شروع فاز دوم و سوم مطالعه بالینی واكسن ایرانی كرونا از 23 اسفند اپتیک: بنابر اظهارات رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام، وزیر بهداشت و درمان اجازه داده اند 23 و 24 اسفندماه فاز دوم و سوم مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا شروع شود که در نوع خود حرکتی خوب است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، مخبر در مراسم آئین افتتاح ۱۰۰ مدرسه جدید برکت، ۳۵۰ مسجد و امضای تفاهم نامه راه اندازی ۱۰۰۰ مدرسه برکت، درباره تولید واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: این امر را از ۶ مسیر دنبال کردیم که امروز ۴ مسیر آن در حد تست انسانی است. وزیر بهداشت و درمان اجازه دادند که ۲۳ و ۲۴ اسفندماه فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن با هم صورت گیرد که این حرکت خوبی بود.
وی افزود: به نظر حداکثر تا ۱۵ خرداد چیزی به نام واکسن در جمهوری اسلامی بعنوان موضوعیتی که مردم نگران و دلهره و دغدغه آنرا داشته باشند، وجود نخواهد داشت.
مخبر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: ظرف یکماه رمدیسیور را تولید کردیم.
ایشان سپس اظهار نمود: امسال در بنیاد برکت ۱۹۵ هزار شغل به وجود آمده پس مجموعه اشتغالی که در ستاد اجرائی در سال ۹۹ اتفاق افتاده حدود ۲۳۰ هزار شغل است و به نظر امسال به ۳۰۰ هزار و سال آینده حداقل به ۴۰۰ هزار شغل خواهیم رسید و این قدم بسیار بزرگی است.
مخبر در بخش دیگری از سخنان خود درباره کارهای دانش بنیان این ستاد بیان کرد: امروز ستاد در کارهای دانش بنیان نقش بسیار کلیدی دارد. ۵۰ درصد سرمایه گذاری های خطر پذیر در بخش دانش بنیان و استارتاپها توسط ستاد اجرائی انجام می گیرد که عدد بسیار سنگینی است. هیچ ایده ای در کشور نیست که به ما مراجعه نکند و آثار آنرا در دوران شیوع ویروس کرونا دیدیم.

ادامه داردمنبع:

1399/12/16
14:07:20
0.0 / 5
416
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دانش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک