فرمانده عملیات مقابله با كرونا در كلان شهر تهران خبر داد:

تهران در وضعیت نارنجی قرار دارد

تهران در وضعیت نارنجی قرار دارد فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که تهران، ری و شمیرانات در وضعیت نارنجی قرار گرفته است و دو شهرستان ملارد و بهارستان نیز از وضعیت آبی به زرد تغیبر کرده اند، اضافه کرد: شرایط استان تهران در حال تغییر است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در تشریح آخرین وضعیت کرونائی کلان شهر تهران، اظهار داشت: قابل پیش بینی بود در تهران باتوجه به روند رو به افزایش مراجعین سرپایی که نخستین شاخصی است که در تهران و سایر استانها زودتر از سایر شاخص ها رشد می کند، شرایط تغییر کند.
وی ادامه داد: معمولا پس از افزایش تعداد مراجعین سرپایی و مثبت شدن مراجعین سرپایی از نظر تست پی سی آر و تست سریع و بالاترین درصد این مثبت شدن ها، طبیعتا در انتظار بالا رفتن میزان بستری و مراجعین بخش مراقبت های ویژه باشیم که همین اتفاق در تهران رخ داد.
زالی اظهار نمود: البته تصور می کنم چیزی که در تهران شاهد آن هستیم، از نظر پروفایل زمانی مربوط به آخر اسفند ۹۹ است که به خاطر ازدحام هایی که حدس می زدیم باشد، اما هنوز آثار سفر را در تهران مشاهده نکرده ایم، طبیعتا آثار تغییرات ناشی از بحث سفرهای درون شهری و بین شهری را، حدودا در انتهای هفته دوم فروردین و پس از آن شاهد باشیم.
وی اشاره کرد: البته علت این که سریع تر از موعد شاهد تغییر رنگ تهران هستیم این است که، بخش زیادی از مراجعین سرپایی و مراجعین ابتلاء و بستری ما، طبیعتا از نوع ویروس جهش یافته هستند که از سرعت بالاتری در زمینه تغییر رنگ برخوردارست.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که تهران هم اکنون نارنجی است و تعداد مراجعین سرپایی حدود ۵۰۰۰ بیمار است، اضافه کرد: در شرایطی که خیلی از مراکز تعطیل هستند و باید تعداد مراجعات کمتر از روزهای متعارف باشد اما مجموع بستری ما عدد قابل توجهی است.
وی افزود: ۲۷۲۸ بیمار تا ۲۴ ساعت اخیر در تهران با تست کرونا بستری شدند که از این تعداد حدود ۹۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه هستند. بدین ترتیب حدود ۳۲ درصد بستری ما در بخش کرونائی در بخش مراقبت های ویژه هستند که عدد نگران کننده ای است. یعنی از هر سه بیمار یک بیمار در بخش مراقبت های ویژه است. در مراجعین سرپایی رشد قابل توجهی داشته ایم. در بستری نیز در ۲۴ ساعت گذشته عدد تندی را شاهد بودیم به شکلی که ۵۱۸ مورد بستری جدید در ۲۴ ساعت گذشته داشته ایم که از این تعداد ۱۲۵ مورد در بخش مراقبت های ویژه مستقیما بستری شدند که مفهوم آن این است که حدود ۲۵ درصد بیماران مستقیما در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند.
زالی اشاره کرد: تهران باتوجه به شاخص ها، نارنجی است و ری و شمیرانات نیز همین وضعیت را دارند. دو شهر بهارستان و ملارد نیز از آبی به زرد تبدیل شدند و طبیعتا شرایط استان تهران در حال تغییر است.
منبع:

1400/01/08
12:08:32
5.0 / 5
376
تگهای خبر: بیمار , سفر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک