مطالعات نشان می دهد؛

سقط جنین با افزایش ریسك مرگ سریع مرتبط می باشد

سقط جنین با افزایش ریسك مرگ سریع مرتبط می باشد نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد بانوانی که دارای سقط جنین بوده اند با احتمال بیشتر مرگ پیش از 70 سالگی روبرو هستند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، ارتباط بین سقط جنین و مرگ زودرس خصوصاً برای بانوانی که در اوایل سن باروری خود سقط کرده یا سقط های مکرر داشته اند، بسیار شدید بود، بدین جهت پژوهشگران معتقدند سقط جنین می تواند علامت اولیه خطر سلامتی در آینده در زنان باشد.
سقط جنین به خود به خودی یکی از رایج ترین عوارض جانبی حاملگی است که حدود ۱۲-۲۴٪ از حاملگی های شناخته شده را تحت تأثیر قرار می دهد.
شواهد قابل توجه نشان میدهد که زنان با سابقه سقط جنین، بیشتر در معرض خطر فشارخون بالا، بیماریهای قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ هستند، اما شواهد مربوط به ارتباط سقط جنین با خطر مرگ زودرس اندک بوده است.
یافته های این مطالعه مبتنی بر داده های ۱۰۱، ۶۸۱ زن در آمریکا بوده است. سن زنان در شروع مطالعه در رده سنی ۲۵ تا ۴۲ سال بوده که حاملگی و سلامت شأن بیش از ۲۴ سال بین سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۷ تحت نظر بوده است.
زنان هر دو سال یک دفعه پرسشنامه ای را پر می کردند که در آن در مورد حاملگی و عوارض ناشی از آن و شاخصهای سبک زندگی شأن سوال پرسیده شده بود.
محققان دریافتند در میان این شرکت کنندگان، ۲۵.۶ درصد (۲۶، ۱۰۲۱ نفر) حداقل یک دفعه گرفتار سقط جنین شده بودند.
طی ۲۴ سال پیگیری، ۲۹۳۶ مرگ زودرس در بین زنان رخ داد، همچون ۱۳۴۶ مرگ ناشی از سرطان و ۲۶۹ مرگ ناشی از بیماریهای قلبی عروقی.
محققان بعد از بررسی سایر عوامل بالقوه تأثیرگذار و به روزرسانی خاصیت های رژیم غذایی و سبک زندگی، دریافتند بانوانی که سقط جنین داشته اند ۱۹٪ بیشتر از بانوانی که سقط نکرده اند با احتمال مرگ زودرس روبرو بودند.
این ارتباط برای سقط های مکرر و سقط هایی که در اوایل سن باروری زنان اتفاق می افتد، قوی تر بود.
محققان معتقدند تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که سقط خود به خودی چه ارتباطی با سلامت طولانی مدت زنان و سازوکارهای زیربنایی این روابط دارد.

1400/01/10
23:29:25
5.0 / 5
340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک