استاندار بوشهر مطرح كرد

ویروس كرونا هندی خطرناك تر از دیگر ویروس ها

ویروس كرونا هندی خطرناك تر از دیگر ویروس ها به گزارش اپتیک بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا هندی، تخلیه محموله لنج های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.


عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر، سهل انگاری در رعایت پروتکل بهداشتی را سبب افزایش بیماران، بستری ها و فوتی ها دانست و اظهار نمود: باتوجه به شناسایی ویروس جهش یافته دیگر کرونا تحت عنوان هندی باید تمام راهکارهای لازم برای جلوگیری و پیش گیری از ورود این ویروس به استان ارائه شود.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر ارتقا آمادگی سیستم سلامت برای مقابله با بیماری جهش یافته کرونا هندی اشاره کرد: در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیروهای هندی بسیاری فعالیت می نمایند و رفت و آمد به کشور هند دارند از این نظر باید خدمه شناورهای تجاری استان بوشهر مراقبت ویژه کنند تا به این ویروس مبتلا نشوند.
استاندار بوشهر با اعلان اینکه مبتلاشدن به بیماری کرونا هندی نیاز به قرنطینه کامل دارد اضافه کرد: باید تمام راهکارهای لازم در جلوگیری از انتقال این ویروس جدید کرونائی اندیشیده شود.
گراوند با استناد به نظر کارشناسان بهداشتی و درمانی، ویروس کرونا هندی را خطرناک تر از دیگر ویروس ها دانست اشاره کرد: مرز دریایی در استان بوشهر تنها راه ورود ویروس کرونا هندی است که برای جلوگیری از انتقال این ویروس، تخلیه محموله لنج های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.
وی، با اعلان اینکه در 14 ماه گذشته کسبه و اصناف بیشترین لطمه و خسارت دیده اند تاکید کرد: برای پشتیبانی از بخش اقتصاد، هفته آتی در حوزه کسب وکار و برنامه های اقتصادی طرح مهمی در هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می شود.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر، تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست و بیان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در عرصه مقابله با کرونا در همه سطوح جامعه لازم است.
استاندار بوشهر با تاکید بر پرهیز از دورهمی ها و حضور در تجمعات اظهار داشت: خانه باغ ها در گورکات تنگستان مورد بازرسی و نظارت قرار بگیرد در صورت برگزاری دورهمی و تجمع، بدون وقفه پلمب و با خاطیان برخورد قضایی شود.
گراوند، توجه به تهویه هوا باتوجه به شروع فصل گرما و روشن شدن کولر گازی را مورد تاکید قرار داد و اشاره کرد: در هر قسمتی از جامعه اگر حس گردد پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا رعایت نمی کند بدون وقفه باید پلمب شود.
وی، با اعلان اینکه حالا وضعیت بستری بیماران در بخش کرونائی بیمارستان های استان بوشهر ثابت است تاکید کرد: باید زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود تا شاهد افزایش مبتلایان، بستری ها و فوتی ها نباشیم.
استاندار بوشهر، رعایت حضور یک سوم کارکنان در ادارات استان بوشهر را یک ضرورت دانست و اشاره کرد: اگر اداره ای این مصوبه را رعایت نکند تعطیل و پلمب می شود.
گراوند با تاکید بر کنترل تردد خودرو ها در محورهای استان بوشهر اظهار داشت: کارکنان ادارات در شهرستان های 10 گانه استان بوشهر که در خارج از مرکز شهرستان سکونت دارند ورود آنها به ادارات ممنوعست و باید کنترل لازم صورت بگیرد.
منبع:

1400/02/05
22:44:37
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک