اپتیک optlab

كیفیت آموزش دندانپزشكی ایران بالاتر از كشورهای اروپایی

كیفیت آموزش دندانپزشكی ایران بالاتر از كشورهای اروپایی اپتیك: تهران- ایرنا- عضو كمیته سمپوزیوم جایگاه سلامت دهان در نظام سلامت كشور با تاكید بر اینكه كیفیت آموزش رشته دندانپزشكی ایران حتی از كشورهای اروپایی بالاتر است، خواهان اتخاذ تدابیری برای جذب دانشجو از كشورهای همسایه شد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا دكتر عبدالحمید ظفرمند روز چهارشنبه در دوازدهمین كنگره سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران اظهار نمود: كشورهای همسایه بسیار تمایل به اعزام دانشجو در رشته دندانپزشكی به كشور ما دارند، اما به علت نبود متولی خاص در این زمینه تابحال این امر محقق نشده است.
وی با اشاره به اینكه در وزارت بهداشت متولی مشخصی در زمینه سلامت دهان نداریم، اضافه كرد: در اداره كل تجهیزات و به خصوص در سازمان غذا و دارو هم حتی یك نفر هم نیست كه در مورد موادی كه تولید می شود، نظر كارشناسی دهد و اینها از مواردی است كه انتقادات زیادی به آن وارد است.
ظفرمند تصریح كرد: اخیرا دفتر امور درمان دندانپزشكی وزارت بهداشت به اداره امور دندانپزشكی تبدیل گشته است و این حركت مثبتی است كه در این حوزه انجام شده است؛ ما در همه زمینه های در رابطه با حوزه سلامت به یك متولی مشخص در كشور نیاز داریم.
عضو كمیته سمپوزیوم جایگاه سلامت دهان در نظام سلامت كشور اظهار داشت: حوزه دندانپزشكی كشور در زمینه های مختلف مانند تولید لوازم و تجهیزات به غیر از وزارت بهداشت با چهار وزارتخانه دیگر ارتباط دارد؛ ازاین رو وزارت بهداشت باید متولی پیگیری مشكلات تولیدكنندگان حوزه دندانپزشكی كشور شود تا مشكلات آنها با وزارتخانه های دیگر را حل كند.
ظفرمند به تصویب بیمه سلامت دهان در بیمه سلامت كشور اشاره نمود و اضافه كرد: طرحی در چارچوب این بیمه مصوب شده است كه با كمترین هزینه از جیب مردم این طرح قابل اجرا است.
وی اظهار نمود: بیمه سلامت دهان در بیمه پایه سلامت قرار دارد و در این بیمه با عنایت به شرایطی كه در كشور وجود دارد دو بسته مستقل و درعین حال ادغام شده را درنظرگرفتیم؛ یك بسته برای ارتقای سلامت دهان و دندان برای افراد دارای مشكل (طرح كوتاه مدت) و یك طرح بلند مدت به جهت اینكه سلامت دهان با روش های پیشگیرانه ارتقا یابد.
وی اظهار داشت: اكنون بیمه پایه سلامت باید در این زمینه فعال باشد؛ وزارت بهداشت بعنوان سكاندار عالی سلامت كشور اعلام نموده است كه در حوزه سلامت دهان كار زیادی نمی توانیم انجام دهیم و این مساله می تواند به علت عدم هماهنگی با وزارتخانه های دیگر باشد؛ ازاین رو باید این مصوبه را به صورت آیین نامه اجرایی دربیاورند تا اجرایی شود.
دوازدهمین كنگره سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران تا 22 دی ماه در مركز همایش های برج میلاد درحال برگزاری است.
علمی**1834**1440
خبرنگار: ناهید شفیعی **انتشار: گلشن


1396/10/20
18:53:18
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک