امام جمعه اردبیل:

اردبیل به قطب دارویی آینده کشور تبدیل می شود

اردبیل به قطب دارویی آینده کشور تبدیل می شود به گزارش اپتیک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل قابلیت بی نظیری را در تبدیل شدن به قطب تولید داروهای گیاهی و شیمیایی در کشور دارد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، آیت الله سید حسن عاملی عصر شنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار نمود: مجموعه عظیمی که امروز به همت بخش خصوصی انجام می شود امیدواری زیادی را برای اشتغال جوانان و تولید دارو در استان اردبیل به وجود آورده تا اردبیل به قطب دارویی کشور تبدیل گردد.
وی به اشتغال ۲۵۰ نفر در فاز اول و دو هزار نفر در فاز نهایی این مجموعه تولیدی اشاره نمود و اظهار داشت: از هر جهت شرایط برای تولید محصولات دارویی گیاهی و شیمیایی در استان فراهم است که انتظار می رود تمام فازهای توسعه این کارخانه تا آخر سال جاری به بهره برداری برسد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با قدردانی از همت، تلاش و پیگیری استاندار اردبیل در دعوت از این سرمایه گذار برای حضور در استان اردبیل خاطرنشان کرد: با راه اندازی چنین مجموعه هایی چهره استان اردبیل به یک چهره صنعتی و اشتغالزا تبدیل می شود.
عاملی اضافه کرد: شرکت خصوصی تولید داروی اردبیل که از زیرمجموعه های کارخانه عظیم تولید دارویی در کشور است، توان تولید و صادرات محصولات دارویی را دارد و اساسا حضور این مجموعه در اردبیل هم می تواند به توسعه اشتغال، تولید و ارزش افزوده کمک نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در فازهای بعدی که تکنولوژی آن هم خریداری شده و مجهزترین دستگاه ها راه اندازی می شود زمینه تحول و تحرک جدی در بخش تولید مناسب محصولات دارویی و همینطور ظروف دارویی فراهم می آید که این حرکت می تواند به تقویت نظام اقتصادی مولد استان اردبیل کمک نماید.
عاملی افزود: راه اندازی چنین مجموعه هایی نشان داده است که ملت ایران در مقابل تحریم های ظالمانه استکبار تسلیم نشده بلکه با تمام قدرت در صحنه حاضر است تا در جهت خوداتکایی این کشور گام های جدی بردارد.
وی بیان نمود: دشمنان ما به خوبی می دانند که در این ۴۲ سال دست به تحریم بیهوده ای زدند چون که اراده این ملت با چنین تحریم های ظالمانه ای شکسته شدنی نیست بلکه روز به روز شاهد نبوغ و عرضه توانمندی های جوانان و فعالان اقتصادی و صنعتی در این مرز و بوم هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: راه اندازی چنین مجموعه تولیدی امیدواری زیادی را در استان برای توسعه اشتغال و تولید به وجود آورده و اساسا با همراهی مسؤلان استانی این حرکت ها می تواند تقویت شود.


منبع:

1400/05/10
15:49:50
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک