زالی اعلام كرد

کاهش 6 درصدی فوتی های کرونا در تهران

کاهش 6 درصدی فوتی های کرونا در تهران اپتیک: فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، وضعیت بیماری در استان تهران را تشریح نمود.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به این که آمار کرونا در تهران نزولی شده است، اظهار داشت: برای نخستین بار تعداد کل بستری ها به زیر ۷۰۰۰ نفر تنزل یافت و تعداد مراجعین سرپایی به ۱۷ هزارنفر تنزل یافت و ۱۲۲۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند. تعداد موارد جدید بستری در تهران نیز ۱۲۰۰ نفر بوده است و خوشبختانه تعداد ترخیص درحال پیشی گرفتن از تعداد جدید بستری شدگان است. از تعداد جدید بستری شدگان ۱۸۳ نفر در icu بستری شدند که نشان میدهد تابلوی بالینی سوش پنجم در تهران روبه کاهش وخامت بیماری است. از نظر تعداد فوتی ها هم نسبت به هفته گذشته ۶درصد فوتی ها کم شده است.
وی در ادامه اشاره کرد: واکسن تولیدی انستیتو پاستور که در ۷ استان فاز سوم را پیش برد قسمتی از مطالعات را بر گروه سنی کودکان انجام داد که حاکی از اثربخشی و ایمنی زایی آن در این گروه است.
وی ادامه داد: خبرهای خوبی دوستانمان از دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله دادند که واکسن نورا در فازهای مقدماتی مطالعات بالینی اثربخشی و ایمنی خوبی بر کودکان بوده است. بر این اساس پیش بینی می شود در ایام آتی واکسن نورا و پاستور به سبد واکسیناسیون در گروه های متنوع اضافه شود.
زالی اشاره کرد: از طرفی واکسن های مختلفی در دنیا مجوز ورود به گروه سنی کودکان را گرفتن کردند همچون سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما است و این واکسن در چین وارد فاز چهارم کلینیکال ترایال شده است و در مطالعه فاز چهارم اثربخشی واکسن بر دانش آموزان و کودکان بررسی شده است.
منبع:

1400/06/24
20:51:52
5.0 / 5
229
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک