معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان تأكید كرد؛

لزوم پرهیز از افراط و تفریط در مبحث افزایش جمعیت

لزوم پرهیز از افراط و تفریط در مبحث افزایش جمعیت به گزارش اپتیک معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به این که دشمن روی کاهش جمعیت در ایران حساب کرده است، اظهار داشت: بحث جمعیت ملی است و نباید در این عرصه گرفتار افراط و تفریط شد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، کمال حیدری بامداد یکشنبه در جلسه توجیهی اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزرات بهداشت و درمان، اظهار داشت: با عنایت به آنکه تولید داخلی واکسن کرونا به اندازه است، ورود واکسن در شرایط اقتصادی فعلی توسط ستاد ملی ممنوع شده اما موارد اهدایی آسترازنکا طی هفته های آینده وارد کشور می شود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نگاه دولت، تقویت زیرساخت های نظام شبکه بهداشت است، اضافه کرد: اصلاح زیرساخت های سامانه های الکترونیک ضرورتی است که مورد توجه دولت قرار دارد.
وی با تکیه بر تحقق طرح پزشک خانواده، خاطرنشان کرد: تحقق نظام پزشک خانواده و نظام ارجاع باعث ایجاد یک بلوغ در نظام بهداشت و درمان کشور است.
حیدری با اشاره به اینکه نقش خانواده در سلامت جسمی و روانی افراد محوری است، اضافه کرد: مردم برای تشکیل خانواده ابتدا به وزارت بهداشت رجوع می کنند بنابراین وظیفه ما در حوزه افزایش جمعیت مهم بوده و باید در این راستا تلاش نماییم.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اقدامات برای افزایش جمعیت باید با بصیرت همراه شود و همانطور که دشمنان طی سال ها با برنامه ریزی در جهت کاهش جمعیت اقدام نمودند باید با برنامه درست در این راه گام برداشت.
دشمن روی کاهش جمعیت ایران حساب کرده است
وی با اشاره به اینکه اسناد لو رفته از «ام ای سیکس» نشان داده است که دشمن روی کاهش جمعیت و نابودی کشور حساب کرده است، خاطرنشان کرد: باید با بصیرت و بینش عمیق در این عرصه اقدام نمود.
حیدری ضمن اشاره به این که مساله جمعیت کاملاً فرهنگی شده و ذهن افراد نسبت به فرزند آوری تغییر کرده است، اظهار داشت: شورای اداری استان ها باید برای برنامه ریزی و اقدام در جهت افزایش جمعیت بسیج شود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت بیان نمود: رشد جمعیت در کشورهای اروپای شرقی در بازه زمانی معروف به دوره پنجره رخ داده اما در کشور ما چند سال از این دوره از دست رفته است.
وی با اشاره به اینکه بحران در گیلان نسبت به سایر استان ها بدتر است، افزود: کمتر از یک دهه وقت داریم که مشکل کمبود جمعیت را حل نماییم بنابراین گفتمان قالب در استان و کشور باید به این سمت برود.
حیدری با تکیه بر پرهیز از افراط و تفریط در مساله افزایش جمعیت مانند سایر موضوعات فرهنگی مانند حجاب، اظهار داشت: بحث جمعیت یک بحث ملی است و اگر می خواهیم آینده ایران زنده باشد باید به مبحث جمعیت توجه کافی شود.


منبع:

1400/10/12
13:27:41
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک