اپتیک optlab

چاقی شاید در بیماری های عفونی از شما محافظت كند

چاقی شاید در بیماری های عفونی از شما محافظت كند اپتیك: تهران- چاقی بدون شك بیماری های زیادی به دنبال دارد اما نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه احتمال مرگ ناشی از مبتلا شدن به بیماری های عفونی در افراد چاق یا دارای اضافه وزن به نصف كاسته می شود.


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان بخش اپیدمولوژی بالینی بیمارستان دانشگاه آرهوس در دانمارك در این مطالعه داده های بیش از 35 هزار بیمار را كه در فاصله زمانی سال های 2011 تا 2015 به علت مبتلا شدن به بیماری های عفونی در بیمارستان بستری شده بودند، بررسی كردند.
آنها حین مطالعه به بررسی این مورد پرداختند كه آیا وزن بر مرگ و میر بیماران سه ماه بعد از ترخیص از بیمارستان تاثیر دارد یا خیر.
محققان متوجه شدند كه خطر مرگ در بیمارانی كه وزنی كمتر از وزن عادی داشتند، دو برابر بیشتر از بیمارانی بود كه وزن عادی داشتند. اما یافته شگفت انگیز این بود كه در قیاس با بیماران با وزن عادی، احتمال مرگ در بیماران دارای اضافه وزن و چاق به ترتیب 40 و 50 درصد كمتر بود.
به گفته این پژوهشگران، اضافه وزن و چاقی با كاهش قابل ملاحظه مرگ و میر به دنبال بستری شدن فرد در بیمارستان به علت عفونت ارتباط داشت.
نتایج این مطالعه در كنگره اروپا در مورد چاقی در وین عرضه شد.
علمی**2038**2017


1397/03/08
23:15:32
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک