اپتیک optlab

آغاز فعالیت بخش پیوند قلب در بیمارستان شهید مدنی تبریز

آغاز فعالیت بخش پیوند قلب در بیمارستان شهید مدنی تبریز اپتیك: رئیس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی تبریز اظهار داشت بخش پیوند قلب و سایر واحد های وابسته به آن در این بیمارستان فعال می گردد.


دكتر ناصر صفایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا رئیس مركز مدیریت پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت از مركز قلب شهید مدنی تبریز با هدف با هدف ارزیابی و صدور مجوز بازدید كرد.
وی ادامه داد: دراین بازدید بخش پیوند قلب، درمانگاه نارسایی و پیوند قلب، آی سی یو پیوند قلب و مجوز انجام اعمال جراحی مورد ارزیابی قرار گرفت.
دكتر صفایی اظهار كرد: تمامی تمهیدات و تجهیزات پیوند قلب به همت اعضای پیوند این مركز فراهم شده و مركز قلب و عروق شهید مدنی تبریز آماده پذیرش بیمار است.
وی ابراز امیدواری كرد در آینده ای نزدیك شاهد اعمال موفقیت آمیز بخش پیوند این مركز باشیم.
مركز فوق تخصصی جراحی قلب و عروق شهید مدنی در سال 1348 با تلاش و همت پدر جراحی نوین قلب ایران، پروفسور عباسقلی دانشور، كه بعدها به نام مركز ملی قلب نامیده شد، فعالیت خود را آغاز كرد.
در پانزدهم آبان 1348 اولین جراحی قلب باز در ایران با تعویض دریچه میترال بر روی خانمی به نام غزال در این مركز با موفقیت به انجام رسید.
این بیمارستان به عنوان بزرگترین و مجهزترین مركز ارجاع بیماران قلبی و عروقی در شمالغرب كشور در طی سالیان اخیر با ارائه انواع خدمات در جهت ارتقای سلامت جامعه نقطه اتكائی برای بیماران بوده ونیز نقش به سزایی در جهت تربیت و آموزش فوق تخصصی جراحی و داخلی قلب داشته و به عنوان یكی از قطب های مهم آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی كشور مطرح است.
هم اكنون این مركز دارای 236 تخت فعال، 6 اتاق عمل، 4 عدد دستگاه آنژیوگرافی، اورژانس قلب، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی قلب وعروق، بخش های 'سی سی یو'، 'آی سی یو'، بخش های جراحی و داخلی قلب است.
بخش قلب كودكان، توانبخشی قلب (EECP ، فیزیوتراپی ، طب سوزنی ، الكترودیاگنوزیس) آزمایشگاه فوق تخصصی تنفس، اكوكاردیوگرافی، كلینیك پیس میكر، رادیولوژی، آندوسكوپی، دیالیز با حضور مجرب ترین اساتید قلب و عروق و كادر درمان در شمالغرب كشور علاوه بر استان های همجوار به كشورهای همسایه نیز ارائه خدمات می كند.
خبرنگار: مینا بازگشا**
6120/518

 

1396/07/13
18:22:10
5.0 / 5
4788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک