اپتیک optlab

استفاده از میدان مغناطیسی برای كنترل درد

استفاده از میدان مغناطیسی برای كنترل درد اپتیك: تهران - محققان دانشگاه كالیفرنیا با استفاده از یك مایع ژل مانند حاوی ذرات مغناطیسی توانستند درد مزمن ناشی از جراحت و بیماری ها را كنترل كنند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان از ذرات مغناطیسی موجود در ژل برای كنترل آن دسته از پروتئین های سلول ها كه نسبت به محرك های مكانیكی واكنش نشان می دهند، استفاده كردند. این سلول ها در غشای سلول قرار دارند و جریان یون های مشخصی را كنترل می كنند. علاوه بر این در احساس لامسه و درد نقش مهمی را ایفا می كنند.
محققان برای تولید ژل مغناطیسی، كار خویش را با اسید هیالورونیك آغاز كردند كه یك تركیب شیمیایی آلی و ژل مانند است و به صورت طبیعی در ستون فقرات و مغز وجود دارد. این ماده به صورت مصنوعی هم تولید می گردد و در مواد آرایشی و بهداشتی بعنوان فیلتر و مانع رطوبت كاربرد دارد. محققان ذرات مغناطیسی را درون این ژل وارد كرده و سپس نوعی سلول عصبی اولیه را درون ژل رشد دادند.
در آزمایشات اولیه محققان تلاش كردند با استفاده از میدان مغناطیسی نوعی نیروی فشار را روی ذرات اعمال كنند كه البته این فشار به سلول های عصبی درون ژل هم منتقل شد. در نتیجه این آزمایش مشخص شد نیروهای مكانیكی حاصل از میدان مغناطیسی باعث افزایش میزان یون های كلسیم درون نورون ها می گردد. افزایش یون ها نشان دهنده واكنش نورون ها به نیرو است. با افزایش مستمر میزان نیروی اعمال شده در طول زمان، نورون ها با استفاده از كاهش سیگنال های درد خویش را با این تحریك مستمر سازگار كردند.
محققان امیدوارند با استفاده از نتایج این تحقیقات روش های جدیدی را برای كنترل تغییرات درون سلولی با استفاده از نیروهای فیزیكی در مقیاس كوچك، توسعه دهند.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Advanced Materials انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/05/20
14:39:38
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: آزمایش , تولید , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک